Strona głównaAranżacja wnętrzCzy warto stosować moskitiery?

Czy warto stosować moskitiery?

Moskitiera to drobna siateczka montowana w okolicach okien i drzwi w celu utrudnienia owadom przedostania się do pomieszczenia. Temat moskitier wraca jak bumerang wiosną i latem, a więc wtedy, kiedy problem z dokuczającymi owadami jest największy. Entuzjaści tego rozwiązania podkreślają, że jest po prostu skuteczne i bardzo dobrze chroni dom/mieszkanie przed niechcianymi „gośćmi”. Przeciwnicy jednak mają wątpliwości dotyczące estetyki dotyczącej aranżacji okna. Zatem, czy warto stosować moskitiery?

Moskitiera to funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie spełniające swoją rolę.

Moskitiery z pewnością są bardzo praktyczne. Wyobraźmy sobie ciepły letni wieczór, w tej sytuacji naturalnie chcielibyśmy otworzyć okno. Jednak bardzo często jest to wręcz niemożliwe, gdyż komary oraz pozostałe owady tłumnie wlecą przez okno do pomieszczenia. W tym wypadku moskitiera wydaje się wybawieniem. Poza ochroną przed owadami moskitiery chronią przed kurzem oraz pyłkami, które mogą być niemile widziane przez alergików. Szacuje się, że moskitiery potrafią zatrzymać nawet 97% pyłków przedostających się do pomieszczenia z zewnątrz.

Estetyka i prostota montażu

Osoby obawiające się moskitier mają najwięcej wątpliwości w kwestiach związanych z montażem. Jest to zupełnie niepotrzebne, gdyż na rynku łatwo znaleźć moskitiery, których montaż jest bardzo prosty (oczywiście są wyposażone w instrukcje). Poza tym, większość sprzedawców oferuje sprzedaż połączoną z profesjonalnie przeprowadzonym montażem. Co ważne, współcześnie siateczki okienne są dopasowywane do wszystkich okien. Wystarczy podać sprzedawcy wymiary okna lub drzwi, żeby ten zamówił produkt idealnie odpowiadający planowanej aranżacji.

Współczesne moskitiery poza swoją niewątpliwą użytecznością, po prostu wyglądają bardzo estetycznie. Prawidłowo zamontowana siateczka stanowi ozdobę, gdyż sprawia że aranżacja okienna wygląda na bardzo dopieszczoną.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne