Strona głównaAranżacja wnętrzWieszaki łazienkowe na ręczniki

Wieszaki łazienkowe na ręczniki

Można poradzić sobie bez wieszaka łazienkowego na ręczniki? Oczywiście, że tak, ale obniży to komfort korzystania z łazienki. Wieszaki są akcesoriami, które powinny być zawsze brane pod uwagę podczas projektowania i urządzania łazienki. Główną ich funkcją jest przede wszystkim zapewnienie miejsca na ręczniki i akcesoria, ale stanowią też część wystroju pomieszczenia.

Wieszak niezbędnym elementem wyposażenia każdej łazienki

Ręcznik można położyć na pralce, umywalce czy wannie, ale nie oszukujmy się – nie będzie to ani estetyczne ani tym bardziej wygodne. Wieszak na ręczniki daje możliwość zachowania porządku, a do tego pozwala uniknąć moczenia szafek, blatów czy urządzeń znajdujących się w łazience wilgotnymi materiałami. W sklepach można znaleźć setki, jak nie tysiące różnych modeli: drążki, klasyczne haczyki, w kształcie koła, prostokąta, drewniane i dużo, dużo innych. Dla osób, które nie chcą dziurawić płytek idealnym rozwiązaniem będą wieszaki mocowane na specjalną taśmę klejącą, ale trzeba mieć na uwadze to, że będą one miały mniejszą wytrzymałość na obciążenia niż modele montowane na śrubki. W łazienkach z większą ilością miejsca można postawić wieszak stojący.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drążka na ręczniki?

Dużą zaletą takiego typu wieszaka jest powierzchnia, na której rozwiesić można mokry ręcznik, ale nie tylko. Taki drążek może służyć też do jako zapasowa suszarka na bieliznę. Są dwa rodzaje drążków: stały i składany. Ten drugi znakomicie sprawdzi się w małych łazienkach, gdzie nie ma za dużo miejsca. Taki drążek po wysuszeniu materiału można z łatwością złożyć.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Różnorodne wzory i kolory, a także kształty dają możliwość wyboru w każdej indywidualnej kwestii. Istnieją też wieszaki z półkami, co daje dodatkowe miejsce na różne inne łazienkowe akcesoria. Można znaleźć też wieszaki na przyssawki, niestety taki typ zazwyczaj utrzyma tylko lekkie rzeczy i przy dużej ilości pary w łazience może zsuwać się z wyznaczonego miejsca lub nawet odpadać. Dla bardzo małych pomieszczeń łazienkowych dobrym wyborem będzie wieszak, który montowany jest na drzwiach. Nie zabiera on przestrzeni na ścianach pomieszczenia. Wszystko zależy od tego jak dużą powierzchnię można wykorzystać na zamontowanie wieszaka.

Wieszak, zabawny gadżet i element dekoracyjny

Producenci prześcigają się w kształtach podczas tworzenia wieszaków. Przyciąga to wzrok i zachęca do kupna. Można znaleźć już chyba wieszaki w kształcie wszystkiego: zwierzątka, owoce, przedmioty, rośliny, klucze, psie ogonki, łapki, ptaki, kapelusze, a nawet nieco bardziej kontrowersyjne (np. kotek, który w zadkiem trzyma ręcznik).

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne