Strona głównaBudownictwoCo należy zrobić by nie popełnić błędów podczas przeprowadzki?

Co należy zrobić by nie popełnić błędów podczas przeprowadzki?

Przeprowadzka to bardziej skomplikowane zadanie niż z pozoru się wydaje. Wystarczy spakować walizkę i wyjść z domu? Nic bardziej mylnego! Poniżej w kilku jasnych krokach opisujemy jak przygotować się do takiego zadania.

Po pierwsze – powiadom wszystkich!
Tak naprawdę musisz powiadomić wszystkich o tym że się przeprowadzasz. Pamiętaj że zmieniając adres zamieszkania zmienia się także Twój adres korespondencyjny oraz zamieniają się dane Twojego zameldowania. Zatem instytucje jakie powinieneś powiadomić to między innymi Urząd Skarbowy, Bank lub frimę ubezpieczeniową. 

Po drugie – dokumenty i umowy
Miej pewność że wypowiedziałeś wszystkie umowy związane z Twoim starym mieszkaniem. Opłata za telewizor, internet, ubezpieczenie itp. powinna być odpowiednio szybciej zakończona tak aby zapobiec otrzymaniu niespodziewanych obciążeń gdy zmienisz miejsce zamieszkania. 

Po trzecie – zarezerwuj czas
Rzecz niby oczywista lecz tak naprawdę mało kto rezerwuje dostateczną ilość czasu na przeprowadzkę. Jeśli to możliwe najlepiej skorzystać z urlopu. Jeśli nie warto przygotować się odpowiednio wcześniej tak aby nie pakować pośpiesznie ostatnich rzeczy w obecności firmy przeprowadzkowej. 

Po czwarte – porządek
Segregowanie wszystkich rzeczy i pakowanie w logiczny sposób jest kluczowe. Pamiętaj że wypakowanie całego dobytku w nowym mieszkaniu stworzy ogromny bałagan. Można temu zapobiec pakując wszystko do oznaczonych kartonów. Poza kartonami przydatne będą worki foliowe. 

Szczególną uwagę należy zwrócić na delikatne towary takie jak szkło, porcelana lub artykuły kosmetyczne. W przypadku takich pakunków, zdecydowanie zaleca się użycie folii bąbelkowej lub pianki wypełniającej. 

Po piąte – wynajmij profesjonalną firmę przeprowadzkową
Przewiezienie wszystkich rzeczy w aucie osobowym jest po prostu nie możliwe. Tym bardziej gdy planujesz zabrać meble. W tym celu niezbędna jest pomoc profesjonalnej firmy przeprowadzkowej dysponującej samochodami dostawczymi np. http://przeprowadzimy-cie.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne