Strona głównaAranżacja wnętrzCzym są tak zwane inteligentne szyby wykorzystujące fole LCD?

Czym są tak zwane inteligentne szyby wykorzystujące fole LCD?

Inteligentne szyby wykorzystujące folię elektryczną to nowatorska technologia, która pozwala użytkownikom łatwo i szybko przełączyć szybę z przezroczystej na nieprzezierną lub odwrotnie. W niniejszym artykule przyjrzymy się dokładniej temu, jak działa to rozwiązanie oraz jakimi zaletami się charakteryzuje. Przyjrzymy się także zastosowaniu inteligentnych szyb w różnych miejscach, od biur po domy i ogrody zimowe.

Jak działają elektryczne folie na szyby (w uproszczeniu)?

Tak zwana folia elektryczna działa w oparciu o uporządkowanie ciekłych kryształów umieszczonych w matrycy polimerowej pod wpływem podłączenia do prądu.

Inteligentne szyby wykorzystujące folię elektryczną są bardzo proste w obsłudze. Folia elektryczna jest umieszczana na szkle, a jej działanie polega na wytwarzaniu pola elektrycznego. Gdy pola elektryczne są włączone, szyby są przezroczyste, a gdy są wyłączone, szyby stają się nieprzezroczyste. W zależności od rodzaju folii, użytkownicy mogą wybrać stopień przezroczystości, od całkowicie przezroczystej do zupełnie nieprzezroczystej.

Folia laminowana elektryczna od Smart Control zapewnia wygodne sterowanie dzięki wielu funkcjom, w tym przełącznikowi ściennemu, pilotowi zdalnego sterowania, sterowaniu dźwiękiem, sterowaniu aplikacjami oraz systemem inteligentnego domu. Użytkownicy mogą dostosować ilość światła i stopień cieniowania, aby uzyskać optymalne warunki. Do wyboru są różne efekty cieniowania, takie jak ściemnianie, migotanie, migotanie podziału i inteligentna roleta.

Jakie jest zastosowanie elektrycznych folii?

Inteligentne szyby są bardzo przydatne w wielu miejscach, ponieważ pozwalają w prosty sposób kontrolować dostęp do światła i widoku. Można je wykorzystać w biurach, aby zapewnić prywatność pracownikom podczas spotkań lub dyskusji, albo w domach, aby zapewnić prywatność mieszkańcom. Mogą zostać zainstalowane także w ogrodach zimowych, aby chronić przed słońcem i wiatrem.

Trzeba jednak zauważyć, że częściej niż w mieszkaniach tego typu rozwiązania można spotkać w pomieszczeniach publicznych (biura, hotele, restauracje, sale bankietowe itd.).

Kilka słów podsumowania

Inteligentne szyby wykorzystujące folię elektryczną są zatem ciekawym i praktycznym rozwiązaniem, które pozwala na łatwe i szybkie przełączanie między przeźroczystą i nieprzeźroczystą szybą. Jest to idealne rozwiązanie dla współczesnych biur, domów i ogrodów zimowych.

Artykuł zrealizowany przez – Folia elektryczna na okno

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne