Inteligentne szyby wykorzystujące folię elektryczną to nowatorska technologia, która pozwala użytkownikom łatwo i szybko przełączyć szybę z przezroczystej na nieprzezierną lub odwrotnie. W niniejszym artykule przyjrzymy się dokładniej temu, jak działa to rozwiązanie oraz jakimi zaletami się charakteryzuje. Przyjrzymy się także zastosowaniu inteligentnych szyb w różnych miejscach, od biur po domy i ogrody zimowe.

Jak działają elektryczne folie na szyby (w uproszczeniu)?

Tak zwana folia elektryczna działa w oparciu o uporządkowanie ciekłych kryształów umieszczonych w matrycy polimerowej pod wpływem podłączenia do prądu.

Inteligentne szyby wykorzystujące folię elektryczną są bardzo proste w obsłudze. Folia elektryczna jest umieszczana na szkle, a jej działanie polega na wytwarzaniu pola elektrycznego. Gdy pola elektryczne są włączone, szyby są przezroczyste, a gdy są wyłączone, szyby stają się nieprzezroczyste. W zależności od rodzaju folii, użytkownicy mogą wybrać stopień przezroczystości, od całkowicie przezroczystej do zupełnie nieprzezroczystej.

Folia laminowana elektryczna od Smart Control zapewnia wygodne sterowanie dzięki wielu funkcjom, w tym przełącznikowi ściennemu, pilotowi zdalnego sterowania, sterowaniu dźwiękiem, sterowaniu aplikacjami oraz systemem inteligentnego domu. Użytkownicy mogą dostosować ilość światła i stopień cieniowania, aby uzyskać optymalne warunki. Do wyboru są różne efekty cieniowania, takie jak ściemnianie, migotanie, migotanie podziału i inteligentna roleta.

Jakie jest zastosowanie elektrycznych folii?

Inteligentne szyby są bardzo przydatne w wielu miejscach, ponieważ pozwalają w prosty sposób kontrolować dostęp do światła i widoku. Można je wykorzystać w biurach, aby zapewnić prywatność pracownikom podczas spotkań lub dyskusji, albo w domach, aby zapewnić prywatność mieszkańcom. Mogą zostać zainstalowane także w ogrodach zimowych, aby chronić przed słońcem i wiatrem.

Trzeba jednak zauważyć, że częściej niż w mieszkaniach tego typu rozwiązania można spotkać w pomieszczeniach publicznych (biura, hotele, restauracje, sale bankietowe itd.).

Kilka słów podsumowania

Inteligentne szyby wykorzystujące folię elektryczną są zatem ciekawym i praktycznym rozwiązaniem, które pozwala na łatwe i szybkie przełączanie między przeźroczystą i nieprzeźroczystą szybą. Jest to idealne rozwiązanie dla współczesnych biur, domów i ogrodów zimowych.

Artykuł zrealizowany przez – Folia elektryczna na okno

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.