Strona głównaUncategorizedDlaczego przeprowadza się ozonowanie mieszkań, przedszkoli, biur

Dlaczego przeprowadza się ozonowanie mieszkań, przedszkoli, biur

Wszędzie tam, gdzie występuje zagrożenie drobnoustrojami, a także różnymi zanieczyszczeniami i pojawił się nieprzyjemny zapach warto wykonać ozonowanie. Zabieg z użyciem ozonu (gazu) o odpowiednim stężeniu usunie takie problemy, przywróci zdrowe i czyste powietrze. Jak wiadomo, ozon należy do niezbędnych do życia składników atmosfery, zatrzymujących promieniowanie UV.

Zastosowanie ozonu do dezynfekcji mieszkań, biur

Wysokie stężenia ozonu czyni go niebezpiecznym dla człowieka, natomiast niskie stężenia niszczy takie żywe organizmy jak: wirusy, grzyby, bakterie oraz inne patogeny. Dlatego ozon został uznany, jako skuteczny sposób oczyszczania ludzkich domostw, przedszkoli, biur itp. Wykorzystanie ozonu o zbyt dużym stężeniu zagraża życiu ludzi i zwierząt. Powoduje nadciśnienie, tachykardię, a nawet obrzęk płuc, co może doprowadzić do śmierci (stężenie 9 μg/dm3). Podczas profesjonalnego ozonowania wykonywanego przez specjalistyczne firmy DDD, ozon używany jest w stężeniu nie większym niż 1 μg/dm3. Z powyższych informacji wynika, że bez ozonu nie można żyć, ale jego duże stężenie zabija. Ustalono, że gaz ten posiada aż 50 razy mocniejsze działanie niż chlor. Wykorzystanie odpowiedniego stężenia ozonu przy użyciu generatora pozwala usunąć wirusy, bakterie, grzyby, roztocza, pleśń itp.

Jakie efekty są osiągane podczas ozonowania?

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów: pleśni, wilgoci, papierosów, dymu po pożarze. Stosowane odświeżaczy powietrza przyniesie krótkotrwały efekt, ale usunie trwale przykrego aromatu i nie zabije patogenów. Alergicy docenili już ozonowanie, które oczyszcza powietrze, zapewniając lżejsze oddychanie i ograniczenie symptomów alergii.

W przedszkolach, żłobkach, szkołach, domach spokojnej starości, biurach, przychodniach zdrowia, zakładach kosmetycznych, fryzjerskich bardzo istotne jest ozonowanie, ponieważ udowodniono, że osoby przebywające w pomieszczeniach, które poddane były takiemu zabiegowi, rzadziej chorują na infekcje wirusowe. Warto w takich instytucjach oraz w mieszkaniach prywatnych przeprowadzać ozonowanie, jako procedurę profilaktyczną dla ochrony zdrowia.

Klimatyzacja, jest źródłem roztoczy, alergenów i bakterii, co przyczynia się do większej zachorowalności. Może dawać również nieprzyjemne zapachy,  ozonowanie usunie wszystkie wymienione problemy. Ponadto ozon oczyszcza wodę, usuwa zmętnienie, dlatego woda w basenie staje się przejrzysta i nie ma potrzeby stosowania dużego stężenia chloru. Aby uzyskać czyste, świeże i zdrowie powietrze można skorzystać z profesjonalnego ozonowania wykonywanego przez firmę DDD (np. ozonowanie warszawa).

Więcej informacji o ozonowaniu na stronie: https://prusator.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne