Strona głównaBudownictwoJak podjąć walkę z grzybem na ścianie?

Jak podjąć walkę z grzybem na ścianie?

Grzyb na ścianach to często spotykany problem w wielu budynkach, zwłaszcza w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności. Poniżej przedstawiamy kilka uniwersalnych wskazówek pomocnych w walce z grzybem na ścianie.

Jak rozpoznać, że pomieszczenie jest zagrzybione?

Zagrzybione mieszkanie często ma charakterystyczny zapach, który można opisać jako stęchliznę lub zapach pleśni. Ponadto, grzyb bywa widoczny gołym okiem. Pojawia się na ścianie w postaci ciemnych lub nalotowych obszarów na ścianach, sufitach, meblach oraz innych powierzchniach. W późniejszej fazie grzyb sprawia, że farba lub tapeta zacznie łuszczyć się, pękać lub odchodzić od ściany.

Dlaczego walcząc z zagrzybieniem na ścianach warto działać w sposób zdecydowany?

Pleśń i grzyby mogą być szkodliwe dla zdrowia ludzi, zwłaszcza dla osób podatnych na alergie oraz dla tych którzy borykają się ze schorzeniami układu oddechowego. Oczywiście nie da się ukryć, że grzyb na ścianach po prostu wygląda mało estetycznie. To wpływa negatywnie nie tylko na komfort życia w takim pomieszczeniu, ale często także na wycenę całej nieruchomości.

Trzeba mieć na uwadze, że pleśń i grzyby mogą szybko się rozprzestrzeniać. Bez szybkiego działania problem może się powiększyć i stać się trudniejszy do naprawy w późniejszym czasie. Wówczas koszty związane z odgrzybianiem i powrotem do normalności mogą być wyższe.

Jakie kroki można podjąć w celu usunięcia zagrzybienia na ścianie?

Przede wszystkim trzeba się skupić na usunięciu przyczyny wilgoci. Podstawą jest zadbanie o odpowiednią wentylację pomieszczenia. Następnie należy oczyścić zagrzybioną ścianę.

Jednocześnie warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnej firmy, która specjalizuje się w takich usługach. Z reguły tego typu firma wykonuje osuszenie mieszkania (za pomocą profesjonalnych osuszaczy powietrza) i przystępuje do dezynfekcji pomieszczenia (przy użyciu odpowiednich preparatów). Przykładowa firma, która wykonuje takie usługi to https://dry-service.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne