Strona głównaAranżacja wnętrzJak wybrać firany do mieszkania?

Jak wybrać firany do mieszkania?

Wygląd wnętrza zależy od stylu w jakim pragniesz je urządzić. Na styl składa się kolor ścian, podłogi, umeblowanie oraz różnorodne dodatki. Nie od dzisiaj wiadomo że charakter pomieszczeniu nadają właśnie te najmniejsze szczegóły. Przykładem istotnego dodatku są firany, które potrafią w zaskakujący sposób odmienić klimat każdego wnętrza. W niniejszym artykule postaramy się opisać na jakie elementy zwrócić uwagę planując aranżację okien.

Wymiary

Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać że wybierając firany trzeba zaznajomić się z wielkością okna, jednak poza samymi wymiarami warto również zwrócić uwagę na elementy będące w pobliżu takie jak parapet (w szczególności należy zwrócić uwagę na wysokość na jakiej znajduje się parapet). Czasami trzeba też uwzględnić położenie kaloryfera oraz rzecz jasna wysokość oraz umieszczenie karnisza.

Sposób zawieszenia

Firany mogą być zawieszone w różnorodny sposób. Może to być mocowanie za pomocą taśmy, na szelkach lub na kółkach. również karnisze znacząco różnią się od siebie gdyż mogą przyjąć formę karnisza szynowego lub drążkowego. Jeśli nie mamy rozeznania w tych tematach to z pewnością sprzedawca w sklepie pomoże dobrać odpowiedni typ zawieszenia do posiadanego karnisza. Warto także wiedzieć że w zależności od wyboru rodzaju zawieszenia różnią się nasze możliwości aranżacyjne. Inaczej prezentuje się firana zawierająca wszytą taśmę marszczącą, inaczej natomiast sprawa wygląda w przypadku szelek (tutaj sami decydujemy o szerokości zmarszczeń).

Dopasuj firany do swojego wnętrza

Będąc w sklepie z firanami widzimy setki różnych wzorów co z pewnością nie ułatwia wyboru. Warto wybrać takie rozwiązania, które w najlepszy możliwy sposób pasują do aranżacji naszego pomieszczenia. Czasami nawet mniej fikuśna firana wypadnie lepiej gdyż po prostu bardziej pasuje do reszty wnętrza. Dlatego naszym zdaniem  najważniejsze jest zachowanie spójności przy aranżacji wnętrza.

Więcej na temat wyboru firan na https://kasandra.com.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne