Jaki materac wybrać?

Wybór materaca jest chyba najważniejszym wyborem, który nas czeka przy remoncie generalnym sypialni. To właśnie od niego zależy jak będzie nam się spało oraz czy będziemy wypoczęci. Warto zatem przemyśleć tą decyzję i wybrać możliwie najlepszy dla siebie materac.

Jakie materace są polecane?

W dzisiejszych czasach bardzo dużą popularnością cieszą się materace piankowe. Są one funkcjonalne, proste w produkcji oraz bardzo uniwersalne. Stosować je można na przeróżnych stelażach. Spać na nich mogą dosłownie wszyscy: dzieci, dorośli, a nawet seniorzy. Zapoznajmy się bliżej z tymi rodzajami materacy. Pianka poliuretanowa znajdująca się w tych materacach jest bardzo plastyczna oraz elastyczna. Nie ma zatem najmniejszych problemów z wykończeniami czy też z cięciem. Materace z tego właśnie materiału dopasowują się do różnych rozmiarów oraz stelaży. Sprawdzą się na stelażach manualnie podnoszonych jak i także na ramach sterowanych w sposób elektryczny. Materace z pianki są także polecane na przeciwodleżynowe stelaże, które są przeznaczone dla osób chorych. Materace piankowe z powodzeniem zamówić można na konkretny wymiar. Sprawdzą się zarówno dla osób z nadwagą czy też dla pary o dużej wagowej różnicy. Uniwersalność ta sprawia, że pianka jest jednym z materiałów najczęściej wybieranym.

Materace piankowe na krolmateracy.pl

Zalety materacy z pianki

Zaletą tego właśnie rozwiązania jest ich wysoki komfort użytkowania. Do procesu produkcyjnego wykorzystywana jest klasyczna poliuretanowa pianka jak i także inne rozwiązania oraz materiały, które zwiększają nasz komfort snu. Można tutaj wymienić warstwę wierzchnią, która jest miękka wyjątkowo oraz bardzo delikatna w dotyku. Na dużą pochwalę zasługuje także system cyrkulacji powietrza. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które bezpośrednio zapobiega przegrzewaniu się materaca. Co więcej powietrze przepływa w sposób swobodny pomiędzy warstwami a na zewnątrz powietrze ogrzane zostaje skutecznie odprowadzone. Materace piankowe do tego w sposób precyzyjny dopasowują się do naszego ciała. Zapewnia to naprawdę komfortowy jak i także zdrowy sen. Warunkiem na pewno jest wysoka jakość surowców jak i także tworzyw, które zostały zastosowane na etapie produkcyjnym, a do tego także dobór profesjonalny oraz łączenie poszczególnych warstw. Szeroki wybór rozmiarów oraz także różna gęstość pianki pozwala na dopasowanie rozwiązania w zasadzie do każdej sypialni. Na pojedyncze łóżka poleca się rozmiar materaca 90×200, a dla dwóch osób klasyczny piankowy materac o wymiarach 140×200 centymetrów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne