Strona głównaBudownictwoOsuszanie mieszkania

Osuszanie mieszkania

Zawilgocone mieszkanie potrafi bardzo uprzykrzyć życie domownikom. Wilgoć, która na stałe zagościła w ścianach jest przestrzenią rozwoju grzybów i bakterii. Ponadto, długo utrzymująca się wilgoć potrafi zniszczyć ściany czego ratunkiem może być tylko i wyłącznie gruntowny remont. Jak temu zapobiec? Czy można skutecznie osuszyć ściany? Zapraszamy do lektury.

Osuszanie mieszkań

Zanim zaczniemy zrywać podłogi, wyburzać ściany i wzywać ekipę remontową warto skorzystać z usług specjalistycznych urządzeń osuszających. Na rynku znajdziemy wiele przedsiębiorstw specjalizujących się w usłudze osuszania budynków. Przykładem jest np. https://dry-service.pl/.

Należy wiedzieć że osuszanie poprzez wietrzenie w większości przypadków nie zdaje egzaminu. Jeśli chcemy raz na zawsze pozbyć się wilgoci niezbędne jest zastosowanie osuszania mechanicznego z użyciem specjalistycznego sprzętu.

Osuszanie odbywa się poprzez działania absorpcyjne wchłaniające wilgoć ze ścian. Jednocześnie wpuszczane jest gorące i suche powietrze które niweluje wilgoć.

Odgrzybianie mieszkań

Osobnym problemem jest odgrzybianie mieszkania. Zarodniki pleśni oraz grzybów zdecydowanie negatywnie wpływają na zdrowie. Mogą wywoływać kaszel, zapalenie zatok oraz wiele innych nieprzyjemnych dolegliwości. Fachowcy trudniący się odgrzybianiem powinni w pierwszym etapie zlokalizować źródło problemu i zastosować gruntowne osuszanie ścian. Następnie stosuje się bezpieczne preparaty do odgrzybiania. W końcowym etapie można jeszcze zastosować ozonowanie. Cena usługi w dużej mierze zależy od kabatury pomieszczania i wielkości zawilgoconej powierzchni.

Niezależnie czy Twoje mieszkanie uległo zalaniu czy też występują w nim wady w strukturze izolacyjnej, warto zgłosić się do profesjonalistów, którzy na bazie swoich doświadczeń doradzą jak można rozpocząć walkę z wilgocią. Szybkie i zdecydowane działania pozwalają zapobiec kosztownym oraz wyjątkowo niekorzystnym dla zdrowia skutkom zawilgocenia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne