Strona głównaBudownictwoPosadzka epoksydowa w domu - czy to dobry pomysł?

Posadzka epoksydowa w domu – czy to dobry pomysł?

Posadzki epoksydowane cieszą się coraz większa popularnością Stosowane są w centrach handlowych, lokalach usługowych, placówkach medycznych, a także w magazynach i na parkingach. Łatwość i bezpieczeństwo aplikacji oraz doskonałe właściwości sprawiają, że coraz częściej posadzki epoksydowe stosowane są w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach.

Gdzie warto zastosować taką posadzkę? I czy to na pewno dobrym pomysłem jest stosowanie żywic w domach i mieszkaniach?

Wykonanie i eksploatacja posadzki epoksydowej

Wykonanie posadzki epoksydowej jest niezwykle proste, szybkie i nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Wystarczy zaopatrzyć się mieszadło, wałek i pędzel malarski. Z aplikacją posadzki poradzi sobie nawet amator, ale oczywiście zawsze warto korzystać z usług wyspecjalizowanych firm.

Eksploatacja posadzki nie wymaga żadnych prac. Posadzka z żywicy epoksydowej jest bowiem niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne. A w przypadku powstania odprysków możliwa jest punktowa naprawa. Dodatkowo posadzki epoksydowe są odporne na oddziaływanie środków chemicznych.

Posadzka epoksydowa w garażu i pomieszczeniach gospodarczych

Właściwości posadzek epoksydowych sprawiają, że są one często używane do wykańczania podłóg w garażach, kotłowniach lub domowych magazynkach. Doskonale nadają się także do piwnic i na poddasza. Zabezpieczają powierzchnię podłogi, działają impregnująco i eliminują pylenie betonu, dzięki czemu ułatwiają utrzymanie czystości. Stanowią także zabezpieczenie antypoślizgowe. Nie straszna im forsowna eksploatacja oraz powszechnie używana chemia – np. smary lub oleje. Dodatkowo nawet klasyczne posadzki epoksydowe mają estetyczny wygląd.

Jednak ich stosowanie wyłącznie w pomieszczeniach gospodarczych to już przeszłość.

Posadzka epoksydowa w salonie?

Coraz częściej posadzki epoksydowe wykorzystywane są do wykańczania łazienek, kuchni, salonów, a nawet sypialni. Stanowią doskonałą alternatywę dla gresu i innych płytek ceramicznych, szkła a nawet klasycznych tynków gipsowych. Bogata paleta kolorów oraz możliwość łączenia żywic z piaskami kwarcowymi i kamieniami sprawiła, że materiał ten stał się ulubieńcem projektantów nowoczesnych wnętrz. W rękach odważnego projektanta oraz doświadczonego wykonawcy posadzka epoksydowa daje ogromne możliwości nadawania wnętrzom niepowtarzalnego charakteru.

Co ciekawe żywice epoksydowe coraz częściej stosowane są do wykańczania ścian. Nadają im niebanalny i ciągle bardzo oryginalny wygląd. Sprawiają też, że ściany są odporne na zabrudzenia, przez co szczególnie sprawdzają się w kuchniach i pokojach dziecięcych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne