Strona głównaBudownictwoPosadzki dekoracyjne – kompendium wiedzy

Posadzki dekoracyjne – kompendium wiedzy

Posadzki dekoracyjne są coraz częściej stosowane we wnętrzach mieszkalnych. Wszystko dlatego, że wykazują szereg zalet i to nie tylko tych, które dotyczą funkcjonalności ich użytkowania. Uwagę zwraca się również na ich aspekt ozdobny, patrząc na elementy dekoracyjne w aranżacjach stworzonych bez względu na wybrany styl. Jeśli zastanawiasz się, jaka podłoga będzie idealnie do Twojego domu, dowiedz się więcej o posadzkach dekoracyjnych.

Posadzki dekoracyjne – ogólna charakterystyka

Posadzki dekoracyjne to najczęściej posadzki cienkowarstwowe, czyli takie, których grubość nie przekracza kilkunastu milimetrów. Przeważnie są to wylewki żywiczne, które wykazują szereg praktycznych atutów. Dzisiaj takie posadzki są nie tylko w pełni funkcjonalne, ale też mogą stanowić świetny element dekoracyjny. Można je barwić, dodawać drobinki kwarcu, przez co pięknie się mienią. Warto zaznaczyć również, że cieszy ich idealnie gładka powierzchnia, a podłoga tego rodzaju nie ma fug. Takie zastosowanie jest nie tylko zgodne z najnowszymi trendami aranżacji domowej przestrzeni, ale sprawdza się również w ramach łatwego utrzymania czystości.

Inwestorzy, którzy decydują się na takie podłogi, podkreślają także, że koszt posadzki nie jest wyższy od innego materiału, jaki stosuje się na podłoże. Do tego posadzkę z żywicy udaje się bez problemu położyć samodzielnie, generując tym samym spore oszczędności finansowe.

Posadzki z żywicy – najważniejsze zalety

– łatwa w utrzymaniu czystości i codziennej pielęgnacji,

– odporna na wszelkie warunki, w tym działanie wody, wysokie i niskie temperatury, ciężar, pękanie, rysowanie, odbarwianie,

– stanowi element dekoracyjny poprzez możliwość barwienia żywicy na dowolny kolor czy dodawanie kwarcu (daje efekt mieniącego się brokatu),

– niski koszt inwestycyjny,

wieloletnia żywotność,

– doskonale sprawdza się przy ogrzewaniu podłogowym, które jest już standardowo stosowane w nowoczesnym budownictwie,

– uniwersalność zastosowania – pasuje do każdego wnętrza, w tym łazienek, kuchni i salonów, ale też pomieszczeń gospodarczych, a nawet garażu. Sprawdza się też w przestrzeniach urządzonych w różnym stylu,

– najnowszy hit mody, patrząc na trendy, jakie dyktują współcześni, światowi projektanci,

– bezproblemowe ułożenie podłogi.

Posadzki żywiczne według współczesnych trendów

Najczęściej decydują się na nie osoby, które chcą stworzyć mieszkanie w stylu nowoczesnym bądź klasycznym. Posadzki żywiczne pasują również do wnętrz skandynawskich, glamour i tych retro. Najczęściej barwione są na kolor biały, ale coraz chętniej inwestorzy decydują się na nieco bardziej ozdobne zastosowania, na przykład poprzez łączenie kolorów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne