Strona głównaBudownictwoSauna lub łaźnia w domu - wypoczynek i relaks

Sauna lub łaźnia w domu – wypoczynek i relaks

Łaźnie istniały już podobno w II w. p.n.e., ale popularne na skalę światową stały się w I w. p.n.e. Budowano je nie tylko na terenie Cesarstwa Rzymskiego, ale również w innych częściach świata. Łaźnie publiczne, bo takie były budowane, w późniejszym czasie były miejscem spotkań i znajdowały się w wielkich, zielonych kompleksach w sąsiedztwie bibliotek, pokoi muzycznych czy sali do gry w kości. Gorąca para oczyszczająca ciało, nawilżająca skórę i inhalująca drogi oddechowe była dostępna dla wszystkich.

Dziś również można korzystać z domowego SPA za sprawą sauny domowej. Budowa sauny domowej, wykonana przez profesjonalistów z pewnością sprawi, że domowy relaks nigdy nie będzie już taki sam. Wybór łaźni domowej i budowa jej elementów to rzecz bardziej skomplikowana od korzystania z niej. Na rynku znajduje się wiele firm specjalizujących się w doradztwie, projektowaniu, wykonaniu i późniejszym serwisowaniu sauny domowej. Jedną z takich firm jest AKVAFALO Polska – https://akvafalo-polska.pl/

Decydując się na saunę lub łaźnię domową należy zastanowić się jaki rodzaj relaksu jest nam najbliższy. Oferowane rodzaje to sauna parowa, turecka, łaźnia domowa. Ciekawym pomysłem wydaje się budowa sauny fińskiej, która w odróżnieniu od sauny parowej jest sucha. Jej kolejną cechą charakterystyczną jest bardzo wysoka temperatura, bo sięgająca od 60° do 110° C oraz niska wilgotność powietrza – w okolicy 5-15%. Warunki panujące w łaźni fińskiej sprawiają, że zdecydowanie najlepiej sprawdzi się ona w domu.

Jednak nie tylko łaźnia fińska może znajdować się w domu. Specjaliści potrafią zaprojektować odpowiedni system wentylacji i zabezpieczyć pomieszczenie tak, aby nawet tradycyjna sauna parowa, gdzie wilgotność nierzadko dochodzi do 100%, nie sprawiała kłopotu. Wybierając firmę do realizacji projektu ważne, aby spełniała ona najważniejsze kryterium – doświadczenie. Najlepsze firmy, jak np. AKVAFALO Polska specjalizują się we wszelkich projektach związanych z wodą, takich jak budowa domowych łaźni, fontann, przydomowych basenów i nawet ogrzewanie basenu nie stanowi dla nich problemu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne