Strona głównaAranżacja wnętrzWystrój wnętrz - marzenia kontra rzeczywistość

Wystrój wnętrz – marzenia kontra rzeczywistość

Wystrój wnętrz to branża, w której ciężko jest o jednolitość. Dlatego właśnie po zakupie mieszkania, nawet jeśli mamy budżet pozwalający na skorzystanie z usług specjalisty zajmującego się owym wystrojem, napotkamy na jeden podstawowy problem – połączenie piękna z praktycznością. Cóż bowiem z tego, że nasza wizja i jej realizacja będą nienaganne, skoro podczas życia codziennego będzie nam brakowało podstawowych rzeczy? Cóż z tego, że specjalista dobierze nam piękne fototapety, przywiesi obrazy na ścianę czy też pokryje podłogi eleganckimi panelami, skoro nie będzie to pasowało do naszych wymagań życia codziennego?

Właśnie dlatego w wystroju wnętrz najważniejszy jest odpowiedni plan – i nie chodzi tutaj o abstrakcyjną wizję, która pojawia się w głowie każdego z nas przy myśleniu o mieszkaniu, a o rzeczywistym i realnym do zrealizowania planie, który pozwoli nam zamieszkać w miejscu nie tylko przepięknym, ale takim, w którym będziemy sprawnie funkcjonować przy wykonywaniu codziennych czynności. Oczywiście, marzenia i wizje są ważne – należy je jednak we właściwy sposób przetapiać na realia. Musimy więc mieć na uwadze budżet, jakim dysponujemy, jak również takie czynniki, jak metraż kolejnych pomieszczeń (nie zawsze będzie on równy temu z pomieszczeń ze zdjęć, które stanowią naszą inspirację).

Od czego tak właściwie powinniśmy zacząć praktyczne urządzanie? Najprościej jest rozpocząć od ścian – dobieramy odpowiedni kolor lub też decydujemy się na fototapetę (są coraz popularniejsze, uwierzcie!), a następnie decydujemy się na obrazy do sypialni, kuchni czy innego pomieszczenia, które następnie się na niej znajdą. Potem, mając tę bazę, kupujemy meble, które będą kolorystycznie i stylistycznie odpowiadały naszym gustom. Pamiętajmy jednak, że konieczne będzie umieszczenie gdzieś artykułów gospodarstwa domowego (pralki, lodówki czy zmywarki). Wiele osób odkłada to na potem, tak naprawdę lądując z ręką w nocniku – sprzęty te mogą pogmatwać główną wizję. Warto więc mieć je w głowie już na etapie planowania!

Więcej informacji na temat dekorowania wnętrz ze szczególnym uwzględnieniem dekoracji ścian znajdziecie Państwo na: https://www.artisto.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne