Strona głównaUncategorizedBalustrady balkonowe - wybór ma znaczenie!

Balustrady balkonowe – wybór ma znaczenie!

Choć może nam się wydawać, że wybór balustrady balkonowej jest niezwykle prosty, to w praktyce wygląda to jednak zupełnie inaczej. Na co zatem powinniśmy zwracać szczególną uwagę i dlaczego wybór ma takie ogromne znaczenie?

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Nawet najmniejszej wątpliwości nie ulega fakt, że pierwszym niezwykle istotnym czynnikiem podczas wyboru balustrady balkonowej jest bezpieczeństwo. Najczęściej bowiem balustrada taka montowana jest w balkonach, które bardzo często znajdują się na wyższych piętrach budynków. Jeśli możemy sobie na to pozwolić, to najczęściej decydujemy się na słupkowe balustrady, czyli takie, które w swojej budowie mają poziome lub pionowe pręty. Są one zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż całkowicie zabudowane modele. Niestety przy słupkowych balustradach musimy brać pod uwagę fakt, że dla osób mieszkających na wyższych piętrach, mogą się one okazać niezbyt bezpieczne. Nie od dziś bowiem wiemy, że zarówno przy dzieciach, jak i zwierzętach, wystarczyć może zaledwie chwila nieuwagi, aby nasze pociechy np. się zaklinowały.

Po drugie funkcjonalność

Choć w dalszej kolejności większość osób przy wyborze balustrady balkonowej kierowałaby się stylem, to jednak funkcjonalność również ma znaczenie. Balustrady balkonowe to nie tylko coś, co ma zapewnić nam bezpieczeństwo, ale również funkcjonalność. Jeśli przykładowo będziemy musieli ją zbyt często myć i czyścić to bardzo łatwo się zniechęcimy. Dlatego też warto wybierać te modele, które nie są szczególnie wymagające w codziennym utrzymaniu czystości.

Tanie nie znaczy lepsze

Nie od dziś wiadomo, że wiele osób szuka oszczędności. Czy warto zatem oszczędzać na balustradach balkonowych? Odpowiedź jest niezwykle prosta: w żadnym wypadku! Jeśli zdecydujemy się na pozornie świetny model, którego cena jest aż podejrzanie niska, to powinniśmy nastawić się na to, że taka balustrada może być do wymiany w krótkim czasie. Dodatkowo jeśli np. chcielibyśmy postawić na szklaną, całkowicie zabudowaną balustradę to musimy również uważać na rodzaje stosowanego szkła. Często w tańszych modelach balustrad stosowane jest cienkie szkło, które może po prostu pęknąć i rozsypać się podczas gradu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne