Strona głównaAranżacja wnętrzJakie są rodzaje systemów kominowych?

Jakie są rodzaje systemów kominowych?

Jeśli decydujemy się na wymarzony kominek, to zanim nasz salon wypełni się ciepłym światłem i dźwiękiem trzaskających płomieni, musimy zdecydować o kilku istotnych kwestiach technicznych. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego systemu kominowego dla naszego przyszłego kominka.

Jak działa system kominowy?

System kominowy to niezbędny element każdego kominka opalanego paliwem. Jest odpowiedzialny za bezpieczne odprowadzanie spalin na zewnątrz budynku. Wybór komina jest uzależniony od wielu czynników, między innymi od rodzaju stosowanego paliwa, wielkości i mocy grzewczej kotła, a także od konstrukcji i sposobu pracy danego urządzenia.

Kominy różnią się nie tylko ceną i sposobem wykonania, ale przede wszystkim trwałością i odpornością na ogień i kwasy oraz funkcjonalnością. W kwestii wyboru odpowiedniego systemu warto zasięgnąć porady specjalistów i zapoznać się ze szczegółową charakterystyką na stronie producenta – https://www.schiedel.com/pl/kominki-w-salonie/

Jaki system kominowy wybrać?

Wśród dostępnych systemów kominowych, możemy wybierać między stalowym i ceramicznym. Kominy stalowe zajmują niewiele miejsca, są lekkie i łatwe w montażu – nie wymagają prac murarskich, ponieważ można je zamontować na stelażu. Systemy stalowe są wykonane z blaszanych rur o różnej grubości i mogą być umieszczane wewnątrz budynku i już istniejącego przewodu kominowego lub na zewnątrz, nawet tam, gdzie nie było wcześniej w planach montażu kominka. To rozwiązanie jest tańszą opcją niż stawianie komina ceramicznego, który co prawda jest trwalszy i solidniejszy, ale jego montaż wymaga najczęściej postawienia fundamentu. Systemy ceramiczne są świetną alternatywą dla tradycyjnych kominów murowanych, lepiej akumulują ciepło, dzięki czemu utrzymują temperaturę nawet po wygaśnięciu kominka. Kominy ceramiczne powstają z gotowych elementów prefabrykowanych, są odporne na zmiany temperatury i obecnie są przystosowane do niemal każdego rodzaju kotła, także tego kondensacyjnego. Mogą być przeznaczone tylko do odprowadzania spalin i dymu lub zostać wyposażone także w kanał wentylacyjny i nawiewowy.

Więcej na temat systemów kominowych na https://www.schiedel.com/pl/systemy-kominowe/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne