Strona głównaAranżacja wnętrzCiekawe dodatki do dziecięcego pokoju

Ciekawe dodatki do dziecięcego pokoju

Dziecięce pokoje często dekorowane są w sposób chaotyczny, który próbuje pogodzić styl dziecka z estetyką rodzica. A przecież nie musi tak być. Dowiedz się jak stylowo urządzić przestrzeń dla swoich maluchów, żeby wszyscy byli zadowoleni.

Urocze i klimatyczne dodatki

Chociaż sterty zabawek mogą powodować wrażenie chaosu, to bałagan da się ogarnąć. Pomogą w tym zamykane pudła i przemyślane schowki. Dobrze, jeżeli pełnią jeszcze dodatkową funkcję, np. siedziska. Pozwoli to na zaoszczędzenie cennego miejsca.

Ważne, żeby meble i organizery były lekkie. Zachęci to dziecko do utrzymywania porządku. Zwróć też uwagę na materiały. Najlepiej sprawdzą się te naturalne, takie jak drewno, len i bawełna.

Porządek jest ważny, ale pokój nie może sprawiać wrażenia zimnego. Przytulną atmosferę stworzą dodatki. Warto zainwestować w miękkie dywany, ale wybierajmy te, które łatwo wyczyścić. Klimatu dodadzą też lampki nocne dla dzieci. Ciekawe kształty czy rozproszone światło pomogą maluchowi szybciej zasnąć.

Zabawa i nauka

Nie samą zabawą żyje dziecko, nawet to w wieku przedszkolnym. Od początku warto zadbać o jego rozwój. Pomoce naukowe mogą być nie tylko pożyteczne, ale także ładne. Dzięki temu będą stanowiły ozdobę dziecięcego pokoju.

Ciekawym pomysłem na udekorowanie ściany w pokoju dziecka mogą być mapy Polski. Stanowią estetyczny dodatek a równocześnie pomagają dziecku w nauce. Dzięki nim już nawet maluch może poznać swój kraj.

Jeszcze więcej wiedzy dostarczy dziecku drewniana mapa świata.
Możecie wspólnie ją oglądać planując przyszłe wycieczki albo zaznaczać te miejsca, w których już byliście.

Nauka nie musi być nudna a przyrządy naukowe już dawno przestały być kojarzone tylko ze szkołą. Warto łączyć naukę i zabawę, a piękne dodatki mogą w tym pomóc. Rozwijają dziecięcą wyobraźnię, przynosząc równocześnie wymierne korzyści.

Mamy nadzieję, że wiesz już jak łatwo i szybko możesz ozdobić dziecięcy pokój, wcale nie rezygnując z estetyki na rzecz bałaganu i chaosu. Pozwól ponieść się wyobraźni. Połącz zabawę z nauką i zobacz jak pięknie rozwija się twoje dziecko.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne