Strona głównaBudownictwoInwestycja w nieruchomości komercyjne – czym się charakteryzuje?

Inwestycja w nieruchomości komercyjne – czym się charakteryzuje?

Doświadczeni gracze na rynku nieruchomości często rozważają inwestycje w lokale komercyjne (np. lokale użytkowe Warszawa). Zainteresowanie lokalami tego typu wynika z tego, że często charakteryzują się wyższą stopą zwrotu w stosunku do typowych nieruchomości inwestycyjnych jakimi są kawalerki.    

Nieruchomości komercyjne – czym są?

Rozważając zainwestowanie pieniędzy w nieruchomości komercyjne warto na początek dokładnie zastanowić się co kryje się pod terminem nieruchomość komerycjna. Mowa o lokalu, który jest przystosowany do prowadzenia działalności gospodarczej. Oznacza to, że do nieruchomości komercyjnych zaliczają się obiekty takie, jak: lokale usługowe, magazyny, place postojowe, place manewrowe, biura, galerie, hotele, kompleksy rekreacyjne i pasaże handlowe.

Jak dobrze zainwestować w nieruchomości komercyjne?

Aby móc zainwestować w nieruchomość komercyjną niezbędne są do tego odpowiednio duże fundusze. Z reguły inwestycja tego typu może być wspierana finansowaniem zewnętrznym w postaci kredytu hipotecznego.

Wysoce istotne podczas inwestowania jest odpowiednie wybrania lokalu komercyjnegoWybrana przez inwestycja musi mieć realny potencjał na uzyskanie określonych przychodów. Dlatego etap wyboru odpowiedniego lokalu jest kluczowy dla powodzenia całego przedsięwzięcia.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru nieruchomości komercyjnej pod inwestycję?

Wybierając lokal użytkowy warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, takich jak:

  • lokalizacja lokalu: lokale, zlokalizowane w miejscach aktywności społecznych posiadają większy potencjał np. na prowadzenie lokalu gastronomicznego lub sklepu;
  • cena nieruchomości: cena inwestycji powinna być dopasowana do naszych możliwości finansowych, kluczowe jest to, żeby nie przepłacić za lokal, bo w takim wypadku czas zwrotu już na starcie mocno się wydłuża;
  • powierzchnia lokalu: powierzchnia lokalu powinna być dopasowana do potrzeb rodzaju działalności jaka będzie w nim prowadzona,
  • dostosowanie lokalu do prowadzenia konkretnej działalności gospodarczej: dostosowanie lokalu jest bardzo istotne, gdyż jeżeli znajdziemy lokal biurowy, ale chcemy otworzyć w nim lokal gastronomiczny musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z przystosowaniem lokalu do prowadzenia innego rodzaju działalności

Istnieje wiele elementów, na które inwestor powinien zwrócić uwagę. Poza powyższymi czynnikami trzeba też zwrócić uwagę na przygotowanie odpowiedniej umowy najmu oraz na dotarcie do przedsiębiorców, którzy mogą być danym lokalem zainteresowanie.

Podsumowując, jeżeli posiadamy kapitał i chcemy go zainwestować w nieruchomości komercyjne nie podejmujmy decyzji pochopnie. Czasami warto udać się do doświadczonego biura nieruchomości i poprosić o pomoc w rozpoznaniu czy potencjał inwestycyjny danej nieruchomości jest rzeczywiście tak wysoki jak się nam wydaje.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne