Strona głównaUncategorizedCzym charakteryzują się meble do loftowego wnętrza?

Czym charakteryzują się meble do loftowego wnętrza?

Gdy mówimy o nowoczesnych wnętrzach często na myśl przychodzą nam minimalistyczne i sterylnie czyste pomieszczenia. Lekką odwrotnością tej koncepcji jest styl industrialny, który czerpie swoje wzorce z hal produkcyjnych pracowni oraz różnego rodzaju obiektów przemysłowych. Jak się okazuje ten nieco niestandardowy trend stał się strzałem w dziesiątkę. Wiele nowoczesnych apartamentów jest urządzanych właśnie w stylu loftowo-industrialnym. Dlatego też w niniejszym artykule sprawdzamy czym charakteryzują się tak zwane meble industrialne.

Styl industrialny

Mieszkania w stylu industrialnym raczej nie są wyposażone w drobne elementy dekoracyjne. Tutaj dekoracją są różnego rodzaju materiały widoczne na ścianach i na meblach. Jest to przede wszystkim cegła, metal różnego rodzaju kamień. Trochę rzadziej drewno i szkło. Wystrój wnętrza jest chłodny i jakby nieco skromny. Wszystko powinno być zaaranżowane na wzór obiektu przemysłowego. Zatem barwy jakie dominują we wnętrzu to biel, szarość oraz wszystko co nawiązuje do chłodnego metalu i jakby nieco cieplejszych cegieł.  Dopełnieniem całości jest oświetlenie, które raczej nie powinno być scentralizowane wokół jednej lampy umieszczonej na środku pokoju. Światło w stylu industrialnym odgrywa ważną role i z reguły jest rozproszone pomiędzy kilkoma lampami.

Meble loftowe

Meble loftowe to połączenie metalu z drewnem. Charakteryzują się prostymi, wręcz geometrycznymi kształtami. Raczej nie są wyposażone w dużą ilość elementów dekoracyjnych, a jeśli takowe się pojawia to ich motywem przewodnim powinien być metal. Wszystko tak, aby stylistyka mebli pasowała do surowego wnętrza. Z reguły meble tego typu świetnie wypadają w przestronnych, nawet z pozoru nieco za dużych wnętrzach.

Przykłady mebli loftowych to duże pojemne szafy, komody oraz różnego rodzaju regały. Nieodłącznym elementem stylu loftowego jest wyrazista zieleń kwiatów, która przełamuje wszechobecną szarość. Dlatego też mówiąc o meblach w stylu loftowym trzeba zwrócić uwagę na kwietniki. Przykłady mebli loftowych można znaleźć na https://www.swiatprezentow.com.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne