Strona głównaAranżacja wnętrzDlaczego warto inwestować w instalacje fotowoltaiczną?

Dlaczego warto inwestować w instalacje fotowoltaiczną?

Niewątpliwie obecnie istnieje duża moda na zakup własnej instalacji fotowoltaicznej. Na dachach domów jednorodzinnych niczym grzyby po deszczu wyrastają panele solarne. Dlaczego to się opłaca? Jakie są korzyści inwestycji w fotowoltaikę? Sprawdźmy.

Ekonomiczne rozwiązanie, które po prostu się opłaca!

Na pierwszy plan wychodzą kwestie finansowe. Inwestycja w fotowoltaikę jak powszechnie wiadomo pozwala obniżyć rachunki za prąd niemal do zera, pozostawiając jedynie symboliczne koszty stałe (między innymi w postaci opłat przesyłowych). Mało tego, jeśli skorzystamy z ogrzewania domu wykorzysującego energię elektryczną (np. za pomocą pompy ciepła) to również koszty związane z ogrzewaniem możemy bardzo mocno zniwelować (praktycznie do zera lub do kosztów związanych z przeglądami technicznymi, gdyż tego wymagają przepisy dotyczące pompy ciepła). W skrócie jest to rozwiązanie, które po prostu się ekonomicznie opłaca. Czas zwrotu z inwestycji jeszcze niedawno wynosił kilkanaście lat. Natomiast obecnie koszt zakupu instalacji fotowoltaicznej na tyle spadł, że szacowany czas zwrotu nie przekracza 10 lat (często jest to 7-8 lat!). Co ciekawe, prawdziwa moda na panele fotowoltaiczne sprawiła, że instalacja fotowoltaiczna skutecznie wpływa na wzrost wartości nieruchomości.

Niezawodność, ekologia i zdrowie!

Fotowoltaika charakteryzuje się imponującą niezawodnością. Sama instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa. Jest to nieskomplikowany system nie wymagający znaczących nakładów finansowych podczas użytkowania. Okres użytkowania nowych paneli fotowoltaicznych jest szacowany aż na 25 lat.

Fotowoltaika to ekologiczne rozwiązanie po pierwsze dlatego, gdyż energia jest produkowana bez zbędnego śladu węglowego. Mało tego, gdy dodamy do tego zestawu pompę ciepła i rekuperacje śmiało możemy powiedzieć, że we własnym domu i ogrodzie oddychamy czystszym powietrzem.

Więcej na temat zalet dotyczących fotowoltaiki można przeczytać na https://solart-pv.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne