Strona głównaMieszkaniaFiltry do wody – sprytny pomysł na czystą wodę z kranu w...

Filtry do wody – sprytny pomysł na czystą wodę z kranu w Twoim mieszkaniu

Filtry do wody zdobywają coraz więcej entuzjastów czemu ciężko się dziwić. Jest to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można usunąć z wody nawet 80 różnych zanieczyszczeń. Sprawdźmy, jak działa filtr i dla czego ma tylu zwolenników.

Filtr do wody montowany na kranie

Wszyscy słyszeliśmy o filtrowaniu wody przy użyciu odpowiednich dzbanków filtrujących, w tym artykule jednak przedstawiamy nieco bardziej pomysłowe rozwiązanie jakim jest przymocowanie filtra do wody do kranu. Wystarczy do tego celu wykorzystać prosty uniwersalny adapter (przejściówkę) dzięki czemu niemal do dowolnego kranu można zamontować filtr. Jest to proste zadanie, z którym każdy powinien sobie poradzi w minutę.

Zdrowie oraz oszczędność w jednym

Filtry na kran sprawiają, że woda lecąca bezpośrednio kranu od razu nadaje się do spożycia. Dokładniej mówiąc nie zawiera nieprzyjemnego smaku, zapachu, nie jest zmętniona, nie zawiera chloru i pochodnych, nie zawiera metali ciężkich (eliminuje między innymi żelazo, ołów, miedź kadm), nie zawiera lotnych związków organicznych, pestycycdów, oraz mikroplastiku. Mówiąc w skrócie pozbywamy się szeregu zanieczyszczeń bez konieczności specjalnego filtrowania wody, bo woda lecąca z kranu jest automatycznie oczyszczana.

Filtr tego typu wystarcza na około 3 miesiące lub 1500 litrów wody. Fakt ten, sprawia, że zakup filtra do wody to inwestycja jak zwraca się bardzo szybko. Przeciętne gospodarstwo domowe wydaje na wodę butelkowaną około 1400zł. Podczas gdy roczny koszt użytkowania filtra to około 400zł. Oczywiście wiele zależy od tego jak wiele wody kupuje poszczególna rodzina, aczkolwiek nie ma wątpliwości co do tego, że oszczędności są naprawdę spore.

Podsumowując, filtr montowany na kranie to innowacyjny sposób na czystą wodę, która w porównaniu do kosztów związanych z kupnem wody butelkowanej jest bardzo tania. Dlatego też zakup filtra do wody do inwestycja w zdrowie oraz oszczędność w jednym.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne