Strona głównaUncategorizedDlaczego warto postawić na dachówki cementowe

Dlaczego warto postawić na dachówki cementowe

Krycie dachu to coś, z czym prędzej czy później spotka się każda osoba pragnąca zbudować własny dom. Jest to swoiste upieczętowanie początkowych prac nad nim, jednocześnie proces bardzo ważny w całej budowie – o tym, jak ważny jest dach nie trzeba bowiem nawet wspominać. Jak więc to zrobić, by być zadowolonym z ostatecznego efektu? Podstawą jest tutaj dobór odpowiedniego rodzaju dachówki. Współcześnie stosuje się dwa jej podstawowe gatunki. W związku z odejściem od starodawnych sposobów, do wyboru jest obecnie dachówka ceramiczna i dachówka cementowa. My z kolei w naszym artykule zamierzamy skupić się na tej drugiej.

Dlaczego warto postawić na cement?

Dachówki cementowe, zwane również betonowymi (z uwagi na składniki, z których są produkowane, dokładnie takie same, które wykorzysta się właśnie w betonie) są doskonałą opcją dla wszystkich tych, którzy chcą postawić na tradycję, a jednocześnie nie mają zbyt dużego budżetu, który byłby w stanie pozwolić im na droższe rozwiązania, jak chociażby dachówki ceramiczne. To jednak, że kosztują mniej wcale nie oznacza, że są gorsze – wprost przeciwnie.

Dachówki cementowe są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i niewrażliwe na warunki pogodowe. Porowatość betonu sprawia, że nie nasiąkają one wodą – w konsekwencji z kolei nie są podatne na mróz i tego typu rzeczy. Powierzchnia tych dachówek w czasie produkcji jest pokrywana specjalną powłoką, która sprawia, że nie poddają się one działaniu kwaśnych deszczów, które są zmorą innych rodzajów dachówek, a które po prostu je niszczą.

Podsumowanie

W dzisiejszym świecie, kiedy to budownictwo poszło naprzód i oferuje najnowocześniejsze sposoby na pokrywanie dachów, dachówki cementowe stanowią zdecydowanie najlepszy i najpopularniejszy wygląd. Nie tylko są one stosunkowo tanie, ale też – a może przede wszystkim – bardzo wytrzymałe. Jeżeli zatem cenimy sobie solidność wykonania i bezpieczeństwo we własnym domu (a to ono powinno być absolutnym priorytetem), powinniśmy postawić właśnie na nie.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne