Strona głównaMieszkaniaCzy warto skorzystać z usług biura nieruchomości?

Czy warto skorzystać z usług biura nieruchomości?

Lepiej rozpocząć sprzedaż nieruchomości na własną rękę czy może spróbować usług oferowanych przez biura nieruchomości. Z pewnością każdy kto zamierza dokonać sprzedaży nieruchomości staje przed takowym dylematem. Jakie są zalety zdecydowania się na podjęcie współpracy z pośrednikiem?

Formalności

Naszym zdaniem dużą zaletą podjęcia współpracy z biurem nieruchomości jest pomoc w formalnościach. Wbrew pozorom sprzedaż nieruchomości to znacznie więcej niż spisanie umowy kupna-sprzedaży. Często dochodzi umowa przedwstępna, wpłacanie zadatku, opłacenie podatków, zorganizowanie hipoteki u notariusza. Te wszystkie zadania narażają zarówno kupującego jak i sprzedającego na różnorodne uchybienia, których zdecydowanie lepiej uniknąć dokonując dużej transakcji jaką jest kupno/sprzedaż nieruchomości.

Pomoc w sprzedaży nieruchomości

Biuro nieruchomości lubuskie lub biuro nieruchomości w Gorzowie Wielkopolskim oraz większość pozostałych biur w kraju to zespół specjalistów, których główną działalnością jest sprzedaż nieruchomości. Pośrednicy zdają sobie sprawę z tego że dobry „marketing” jest kluczem do sprzedaży nieruchomości za wysoką cenę. Większość biur pomoże Tobie w wystawieniu ogłoszeń na portalach aukcyjnych lub w lokalnej gazecie. Ponadto, mogą zaoferować specjalne sesje fotograficzne dedykowane dla nieruchomości wystawionych na sprzedaż. Nie możemy zapomnieć że do biur zgłaszają się osoby po prostu zainteresowane zakupem nieruchomości i w tym przypadku nasze mieszkanie/dom jest oferowane „jako pierwsze”.

Dobry marketing to jedno, natomiast to co szczególnie cenią sobie klienci biur nieruchomości do obsługa uciążliwej korespondencji. Odpowiadanie na maile i telefony oraz samo prezentowanie wnętrza podczas spotkań potrafi być naprawdę uciążliwym zadaniem dlatego pomoc pośrednika jest tutaj nieoceniona.

Podsumowanie

Podsumowując, skorzystanie z usług biura nieruchomości to pomoc prawna, bezpieczna obsługa transakcji, skuteczny marketing będący kluczem do sprzedaży po dobrej cenie oraz pomoc w obsłudze zapytań od potencjalnych klientów.

 

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne