Strona głównaBudownictwoEfektywne przygotowywanie betonu na placu budowy.

Efektywne przygotowywanie betonu na placu budowy.

Podczas realizacji wielu prac budowlanych, materiałem najbardziej niezbędnym okazuje się, przygotowany w odpowiedniej konsystencji beton. Dlatego też, efektywne przygotowywanie betonu na placu budowy, będzie kwestią jak najbardziej istotną z punktu widzenia większości firm budowlanych. W tym celu można się oczywiście zaopatrzyć w klasyczną już betoniarkę. Jest to jednak sprzęt stosunkowo wolny i mało wydajny. Aby zapewnić sobie efektywne przygotowywanie betonu na placu budowy, warto więc zaopatrzyć się w mieszalnik do betonu. Będzie to rozwiązanie o wiele bardziej wydajne. Aczkolwiek warunkiem jest posiadanie odpowiedniej ładowarki, do której rzeczony mieszalnik należy zamontować.

Czy przygotowywanie betonu na placu budowy zawsze wymaga posiadania mieszalnika?

Oczywiście nie zawsze jest to najlepszym rozwiązaniem. W przypadku klasycznej budowy domu jednorodzinnego, w zupełności wystarczyć powinna betoniarka. Tutaj nie mamy do czynienia z zapotrzebowanie na tak duże ilości betonu. Jednakże w przypadku realizacji inwestycji drogowych, sprawa wygląda zupełnie inaczej. Przy budowie zwykłego chodnika, na kilku kilometrach długości, do samego osadzania krawężników, trzeba będzie przygotować kilka a nawet kilkanaście metrów sześciennych betonu. W takich warunkach, betoniarka raczej nie będzie wystarczająco wydajnym rozwiązaniem.

Efektywne przygotowywanie betonu na placu budowy w takich warunkach, umożliwi jedynie odpowiednio dobrany mieszalnik do betonu. Jest to specyficzna forma łyżki do ładowarki kołowej, w której wnętrzu znajdują się odpowiednie śruby mieszalnikowe. Do łyżki wsypujemy niezbędne składniki, w zależności od tego, jaki typ betonu chcemy uzyskać i można w ciągu pół godziny przygotować nawet jeden metr sześcienny betonu. Jednym słowem jest to rozwiązanie, które pozwala nam na efektywne przygotowywanie betonu na placu budowy.

Dodatkowe korzyści płynące z posiadania własnego mieszalnika do betonu.

Samo efektywne przygotowywanie betonu na placu budowy nie jest tutaj jedyną korzyścią, jaka płynie z posiadania własnego mieszalnika do betonu. Musimy bowiem podkreślić kilka innych, wyraźnych zalet, z których najważniejsze to:

  • Mobilność – ładowarka z mieszalnikiem może dowolnie poruszać się nawet po bardzo rozległym terenie budowy. Może pracować nawet w trudnych warunkach terenowych.
  • Funkcjonalność – mieszalnik do betonu można w dalszym ciągu wykorzystywać jak standardową łyżkę. Ma ona co prawda mniejszą ładowność, niemniej jednak materiały sypkie dalej można ładować.
  • Szeroki zakres przygotowywanego betonu – możemy przygotować beton suchy, półsuchy oraz mokry. W zależności od aktualnych potrzeb.
  • Wielozadaniowość – mieszalnik do betonu możemy zamontować na dowolnej, spełniającej wymagania maszynie. Trzeba do każdej z nich posiadać jedynie płytę adaptacyjną, która można zamówić u producenta łyżki.

Zakup odpowiedniego mieszalnika do betonu.

Aby jednak efektywne przygotowywanie betonu na placu budowy było możliwe, trzeba przede wszystkim dokonać zakupu mieszalnika. Można oczywiście pokusić się o zakup urządzenia z rynku wtórnego, co pozwoli nam na niższe koszty zakupu. W takiej jednak sytuacji nie będziemy posiadać gwarancji na urządzenie. Jakiekolwiek usterki czy naprawy będziemy musieli pokrywać z własnej koszeni. Dlatego też, najlepiej będzie dokonać zakupu prosto od producenta, lub autoryzowanego dystrybutora. W takiej sytuacji będziemy mogli liczyć na pełne wsparcie posprzedażne oraz na wszelkie naprawy gwarancyjne. Z całą pewnością będzie to dla wielu przedsiębiorstw rozwiązaniem o wiele bardziej korzystnym.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne