Strona głównaBudownictwoKominek gazowy – estetyczne i ekologiczne ogrzewanie

Kominek gazowy – estetyczne i ekologiczne ogrzewanie

Kominki gazowe mają wielu zwolenników. Nie zajmują dużo miejsca, nie wymagają czyszczenia z sadzy czy popiołu ani specjalnego przygotowywania do rozpalenia. Jakie jeszcze mają zalety na tle tradycyjnych kominków?

Kominek w domu to marzenie wielu osób, jednak tylko niewielu decyduje się na jego realizację. Wśród obaw często pojawiają się te o trudny montaż, brak wystarczającej ilości miejsca czy koszty. Poniżej rozwiewamy wszelkie wątpliwości! Kominek może być łatwy w montażu, obsłudze, ekonomiczny, a na dodatek – ekologiczny!

Kominek gazowy – zalety

Zaletą kominków gazowych jest z pewnością to, że nie zajmują dużo miejsca. Bez problemu można je wbudować w ścianę, także narożną, oddzielającą od siebie dwa pomieszczenia. Co więcej, kominki gazowe mogą mieć bardzo dużą szybę co znacząco wpływa na efekt i możliwości podziwiania ognia.

Przede wszystkim, kominki gazowe są dużo wygodniejsze w użytkowaniu od tych tradycyjnych – nie trzeba czyścić szyby kominka z sadzy, dymu czy popiołu. Nie musimy też dokładać drewna do paleniska. Także uruchomienie kominka odbywa się błyskawicznie – wystarczy do tego użycie… pilota.

Ogień w kominku gazowym jest niezwykle realistyczny, zwłaszcza gdy w kominku znajdują się m.in. kamienie czy elementy ceramiczne imitujące drewno. Ułożone w odpowiedni sposób sprawiają, że ogień kształtuje się tak jak w tradycyjnym kominku. Szeroki wybór kominków gazowych znajdziesz na defrohome.pl/wklady-kominkowe-na-gaz .

Dlaczego warto wybrać kominek gazowy?

Przede wszystkim kominek na gaz jest ekologiczny. Kominki zasilane tzw. błękitnym paliwem emitują znacznie mniej szkodliwych substancji niż piece i kominki opalane węglem lub drewnem.

Co więcej, daje on naturalne, przyjemne ciepło i z łatwością się nim steruje. Można także zaprogramować czas jego działania.

Także jego montaż jest niezwykle wygodny, prosty i… nie wymaga większych remontów. Można go zainstalować w pomieszczeniu, w którym nie ma tradycyjnego komina jedynie wyprowadzając przewód powietrzno-spalinowy poza ścianę budynku lub dach. Co więcej, do jego użytkowania można używać zarówno gazu z sieci, jak i z butli, czyli gazu LPG.

To wszystko sprawia, że marzenie o kominku we własnych czterech kątach jest na wyciągnięcie ręki!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne