Strona głównaBudownictwoKominek na gaz i jego zalety

Kominek na gaz i jego zalety

KOMINEK GAZOWY W NASZYM DOMU

STAWIAMY NA EKOLOGICZNE, ESTETYCZNE I BEZPIECZNE ROZWIĄZANIE

Przewidując instalację kominka w naszym domu przeważnie stajemy przed poważnym dylematem, jaki typ będzie odpowiedni dla naszego wyczucia estetyki i sprosta naszym wymaganiom. Większość osób najprzyjemniejsze skojarzenia wiąże z blaskiem płomienia wydobywającego się ze spalających się polan w kominku powietrznym. Od jakiegoś czasu producenci kominków https://just-home.com.pl/, dbają nie tylko o modele powietrzne, ale kierowani dbałością o wygodę i estetykę prezentują, co rusz to bardziej udoskonalone kominki gazowe https://just-home.com.pl/kominki-gazowe/.

ZALETY KOMINKA GAZOWEGO

Okazuje się, że kominki gazowe są bardzo wygodne. Rozpalanie płomienia trwa dosłownie sekundę, pracę kominka możemy regulować za pomocą termostatu lub aplikacji mobilnej przebywając np. w pracy, i nie musimy się martwić o brudne ściany tworzące się wskutek rozpalania płomienia w kominku powietrznym. Prostota w obsłudze to ogromny atut takiego kominka, ale ma on również wiele innych zalet. Możemy np. zamontować go w pomieszczeniach, gdzie nie był on wcześniej przewidziany, co często stanowi problem w przypadku modeli tradycyjnych powietrznych. Umożliwia nam to system powietrzno-spalinowy, który zapewnia jednoczesne pobieranie powietrza i odprowadzanie spalin na zewnątrz naszego domu. W kominkach powietrznych musimy dysponować wcześniej zaplanowanym kominem. Oprócz tego modele gazowe są płytsze dzięki czemu mieszczą się w miejscach pomieszczeń, w których niekoniecznie były pierwotnie przewidziane.

KILKA SŁÓW O BUDOWIE

Budowa kominka gazowego jest bardzo prosta. Pod imitacją palących się polan znajduje się palnik, gazowy skonstruowany właśnie w taki sposób, aby palące się płomienie naśladowały, te powstające w tradycyjnym paleniu drewnem. Ogromnym atutem kominków gazowych jest ich bezpieczeństwo. W momencie awarii następuje odcięcie zasilania i kominek zostaje wyłączony.

MOC GRZEWCZA

Pod kątem mocy kominki gazowe nie ustępują tradycyjnym modelom powietrznym. Na rynku dostępne są modele o mocy kilku watów przeznaczone do niewielkich pomieszczeń, lub jeśli dysponujemy dużym salonem możemy wybrać kominek o mocy kilkunastu watów. Wszystko zależne od naszych wymagań. Kominek gazowy jest o tyle wygodny, że może stanowić główne źródło ciepła w miesiącach jesiennych lub wczesno wiosennych, gdy centralne ogrzewanie nie jest uruchomione. O ile niewłaściwe korzystanie z kominków powietrznych jest mało ekologiczne, tak gazowe odpowiedniki spełniają wszystkie rygorystyczne warunki narzucone przez Unię Europejską odnoszące się do emisji spalin.

SERWIS KOMINKA GAZOWEGO

Wiele powiedzieliśmy sobie o zaletach kominków gazowych. Są łatwe w obsłudze, tworzą piękną imitację płomieni, oraz dostarczają nam dużo ciepła i nie wymagają stosowania żmudnych zabiegów jak oczyszczanie z popiołu, rozpalanie czy czyszczenie szyby.

Montując kominek gazowy koniecznie weźmy pod uwagę jego, co roczne serwisowanie przez wykwalifikowanego specjalistę. Serwis jest o tyle istotny, że pozwala nam sprawdzić czy połączenia gazowe są szczelne, a przewód kominowy drożny. Mamy do czynienia z gazem ziemnym bądź z butli, dlatego nie powinniśmy tych czynności bagatelizować. Do ewentualnej naprawy najlepiej wykorzystywać oryginalnych części zakupionych u producenta.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne