Strona głównaAranżacja wnętrzKuchnia nowoczesna vs tradycyjna

Kuchnia nowoczesna vs tradycyjna

KUCHNIA NOWOCZESNA CZY TRADYCYJNA?

Jest miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu, dlatego jej wystrój powinien być dostoswany do naszej osobowości i temperamentu. Umówmy się – jeśli jesteśmy typem osoby, która lubi kolekcjonować różnorakie elementy wyposażenia, minimalistyczny wystrój kuchni raczej nie spełni naszych oczekiwań. Z kolei, jeśli wychowywaliśmy się w domu z tradycyjnym wnętrzem kuchni, jej supernowoczesny wystrój również może się kłócić z naszymi preferencjami.

Do dyspozycji mamy wiele narzędzi, które umożliwiają sprawne zaplanowanie i rozmieszczenie elementów kuchni w świeżo wykańczanym domu bądź mieszkaniu. I nie mówimy tutaj tylko o dziale projektowym Ikei. Jak się okazuje nie tylko szwedzki gigant może pomóc nam w odpowiedniej realizacji, spełniającej nasze oczekiwania. Przykładowo https://doskonalewnetrza.pl, z pewnością nam pomogą w wykańczaniu naszej kuchni, o ile wykańczamy wnętrze naszego mieszkania w Warszawie bądź okolicach. Szeroka oferta firmy umożliwia nie tylko sprawne wykończenie naszej kuchni, ale również kompleksowy remont mieszkania https://doskonalewnetrza.pl/oferta.html.

Aranżując wnętrze naszej kuchni, jeśli nie czujemy się najlepiej w temacie, najlepszym rozwiązaniem jest zabawa kolorami. Często kluczem do stworzenia pięknej i gustownej aranżacji może się stać właśnie kolor. Warto zastosować zabieg polegający na posługiwaniu się zestawieniem monochromatycznym, opartym na wykorzystaniu do tworzenia pomieszczenia jednej barwy, zróżnicowanej pod kątem odcieni i ich nasycenia.

Wykorzystując zabieg oparty o zestawienia monochromatyczne, najkorzystniej jest bazować na naturalnych barwach takich jak biel, beż bądź kolor piaskowy. W połączeniu z materiałami organicznymi pokrewnymi kolorystycznie takimi jak drewno, kamień, ceramika czy też juta możemy osiągnąć rewelacyjny efekt. Warto tutaj wspomnieć, że bazując na projektowaniu wnętrza oparty o zestawy monochromatyczne, często też do ich tworzenia wykorzystuje się kontrasty faktur materiałów, takich jak: gładkość metalu lub szkła, czy też chropowatość drewna bądź kamieni. Osoby odważne, mogą pomyśleć o bardzo ciekawym zestawieniu harmonicznym polegającym na przechodzeniu jednej barwy w drugą.

Warto zwrócić uwagę, że jeśli projektujemy kuchnię połączoną z salonem bądź pokojem dziennym pełniącym również funkcję jadalni, koniecznie powinniśmy pamiętać o dopasowaniu do siebie pomieszczeń pod kątem kolorystyki i stylistyki. Oczywistym jest, że kuchnia nie musi być lustrzanym odbiciem naszego salonu i wiernie go naśladować, ale dobrze, aby jej wystrój harmonicznie się łączył z kolorytem jaki wypełnia nasz salon. Pamiętajmy, że często w gustownym połączeniu poszczególnych pokoi wystarczy zastosowanie takiej samej barwy lub odcieni tego samego koloru.

Co ciekawe, pomimo rosnącej popularności nowoczesnych aranżacji wnętrz kuchennych, w kraju nad Wisłą w dalszym ciągu bardzo popularne są wnętrza tradycyjne. Pamiętajmy, że co rusz to bardziej odważne i awangardowe pomysły na urządzenie kuchni bardzo szybko wychodzą z mody i po pewnym czasie po prostu zaczynają drażnić i denerwować, gdzie tradycja i klasyka jest przecież wieczna. Elementy i wzory kuchni tradycyjnych bazują często na kręgach dawnej kultury bądź regionu i można w nich dostrzec dużą dbałość o bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Ponadto ich zaletą jest ponadczasowość i uniwersalizm, czego często brakuje wnętrzom nowoczesnym.

Należy mieć na uwadze, że współczesne propozycje wykończenia wnętrza również mają swoje plusy. Pamiętajmy, że oparte są one często o wykorzystywanie najnowszych technologii zapewniających bezpieczne i długoterminowe użytkowanie naszej kuchni. Dodatkowo elementy tapicerskie czy materiały obiciowe są odporne na zabrudzenia bądź uszkodzenia i nie tracą, na jakości, dostarczając nam poczucie niezawodności i komfortu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne