Strona głównaAranżacja wnętrzKtóre fototapety są modne?

Które fototapety są modne?

Fototapeta to często wykorzystywany sposób na aranżację ściany. Wykorzystanie dobrze dobranej fototapety to znakomity sposób by szybko i bez kosztownych remontów nadać wnętrzu trochę charakteru. Jakie wzory są modne? Poniżej przedstawiamy garść inspiracji!

Kwiaty i rośliny – w tradycyjnym lub nowoczesnym wydaniu

Od lat niezmiennie modne są wszelkie wzory nawiązujące do stylistyki retro. W szczególności kwieciste wzory, które z odpowiednim wyczuciem łączą nowoczesność z tradycjonalizmem.

Mówiąc o kwiecistych wzorach nie można pominąć trendu o nazwie “urban junlge”. Zgodnie z tym trendem ściany są dekorowane zielonymi, można powiedzieć “świeżymi” wzorami nawiązującymi do roślin (np. wzory przypominające bluszcz lub palmy). Trend ten stał się bardzo popularny w szczególności w mieszkaniach na wynajem. Naszym zdaniem tego typu fototapeta potrafi naprawdę ożywić każde wnętrze. Jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach, dlatego bardzo istotne jest, aby roślinne wzory miały nowoczesną formę.

Porządek i elegancja, czyli wzory inspirowane geometrią

Poza roślinnymi i kwiecistymi wzorami bardzo chętnie wykorzystywane są tapety ze wzorami geometrycznymi. Z pewnością przede wszystkim przypadają do gustu miłośnikom klasycznych i minimalistycznych rozwiązań aranżacyjnych. Odpowiednie połączenie kwadratów, trójkątów oraz lini prostych świetnie sprawdza się przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach.

Naturalne piękno, czyli fototapeta inspirowana pejzażem

Fototapeta nawiązująca do krajobrazu (np. górski pejzaż lub plaża) to pomysł na fototapetę raczej z minionej epoki, mimo to wciąż ma swoich zwolenników. W przypadku niektórych wnętrz odpowiednia aranżacja potrafi zdziałać cuda i takie rozwiązanie może wyglądać naprawdę nowocześnie.

Styl industrialny dostępny na wyciągnięcie ręki

Wyraźnym trendem od kilku lat jest styl loftowy i industrialny. Szare betonowe lub ceglane ściany na stałe weszły do mieszkań tysięcy Polaków. Beton dekoracyjny lub klinkier dekoracyjny, z którego tego typu aranżacje są wykonywane to dosyć drogie materiały, które wymagają kłopotliwego remontu. Dlatego coraz więcej osób stawia na nieco prostsze rozwiązanie jakim jest fototapeta imitująca starą ścianę lub beton. Efekt potrafi być naprawdę zdumiewający!

Przykłady modnych fototapet są dostępne na https://obrazowo.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne