Strona głównaAranżacja wnętrzKwietniki do loftowych wnętrz

Kwietniki do loftowych wnętrz

Kwintesencją stylu loftowego jest umiejętne wykorzystanie czerni, metalu i szarości. Charakterystyczne elementy to cegły, beton oraz różnego rodzaju farby w przeróżnych odcieniach szarości. Oczywiście to wszystko jest tylko oprawą a sercem wnętrza są dodatki. Te większe np. łóżka jak i te bardzo małe – drobne kwietniki. W tym artykule skupimy się własnie na dodatkach do loftowego wnętrza. 

Wyposażenie loftowych wnętrz

Designerskie dodatki podkreślają aranżację i odpowiadają za unikalny charakter mieszkania. Jakie dodatki możemy spotkać w typowym loftowym wnętrzu? 

  • metalowy stół,
  • industrialne lampy,
  • taborety;
  • lustra w czarnych ramach,
  • druciane dodatki np. kosze, pudełka lub nawet krzesła;
  • fotele nawiązujące do stylu retro,
  • kwietniki metalowe wyposażone w zieloną roślinność.

Metalowe kwietniki do loftowego wnętrza

Kwietniki do loftowego wnętrza są z reguły wykonane z metalowych elementów. Charakteryzują się prostą, minimalistyczną bryłą. Zadaniem zielonej roślinności jest przełamanie surowości loftowego wnętrza. Wyrazista zieleń symbolizująca życie i energię jest znakomitym podkreśleniem szarości z jakiej znane są loftowe aranżacje. Jednocześnie żywe kwiaty stanowią zieloną oazę wpływającą na dobre samopoczucie domowników. Wnętrze wyposażone w żywą roślinność wydaje się bardziej harmonijne i świeże.

Jakie kwiaty do loftowych wnętrz?

Monstera – monstera to wyjątkowo popularny kwiat w loftowych wnętrzach. Popularnie znana jako kwiat doniczkowy, jednak równie świetnie prezentuje się w nowoczesnym metalowym kwietniku (tzw. kwietnik loft). 

Palma królewska – palma to roślina, która jest niezwykle popularna. Znana nawet przez osoby nie mające pojęcia o zagadnieniach florystycznych. Wygląda okazale i luksusowo. W każdym wnętrzu, bez różnicy czy jest to styl loftowy czy też inny jest mocno zauważalną ozdobą. 

Fikusfikus to popularny i modny kwiat. Szczególnie pasuje do loftowych wnętrz, gdyż prezentuje się naprawdę zjawiskowo na tle cegły oraz wszelkich szarości. Jego wyrazista zieleń świetnie przełamuje ciemne barwy dając wnętrzu nieposkromioną energię.

Więcej na temat stylowych kwietników na www.labusz.com

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne