Strona głównaAranżacja wnętrzRodzaje pieców do sauny

Rodzaje pieców do sauny

Sauny różnią się między sobą sposobem ogrzewania, wysokością temperatury, ale również aranżacją i dopasowanym do niej wyposażeniem. Ogrzewanie w saunie przy pomocy pieca powinno być odpowiednio dostosowane i harmonijnie współgrać z całą koncepcją. Zachowanie prawidłowej dla danej sauny temperatury, zależy przede wszystkim od dobrej jakości urządzenia grzewczego. Dlatego warto sprawdzić najlepsze rozwiązania i być na bieżąco z ofertami na rynku. Przy wyborze rodzaju pieca liczy się nie tylko gust właściciela pomieszczenia. Powinien on skorzystać z profesjonalnych usług specjalistów z tej dziedziny, którzy odpowiednio zaprojektują i wykonają saunę.

Piece drewniane

To tradycyjne wersje pieców, które idealnie pasują do drewnianego wnętrza. Dzięki swojej klasycznej konstrukcji dają poczucie ciepła i ułatwiają relaks. Dostępne są modele z dostępem do paleniska, albo też opalane z innego – sąsiadującego pomieszczenia. Ta forma pieca musi oczywiście posiadać ujście dla spalin. Obecnie na rynku istnieją już gotowe dla każdego rodzaju pieca elementy komina. Drewniane modele mogą posiadać specjalne pojemniki na wodę, które pod wpływem ciepła wytwarzają parę.

Piece elektryczne

To nowoczesne wersje urządzeń grzewczych, które nie niosą ze sobą dodatkowych obowiązków w postaci stosowania kominów i gromadzenia drewna. Z pewnością wyższe są koszta ich eksploatacji jednak racjonalnie skonstruowane mogą być wykorzystywane także do dogrzewania pozostałej części budynku, w którym mieści się sauna. Piece elektryczne mogą być dodatkowo wzbogacone o generatory pary oraz wilgotności. Poza tym mogą również posiadać odpowiednie pojemniki na zioła – do stosowania aromatoterapii. Modele na prąd to wygodne rozwiązanie bardzo powszechnie stosowane w nowoczesnych pomieszczeniach, sterowane w wygodny sposób, dostosowany do potrzeb użytkowników. Tak jak w przypadku pieców drewnianych, należy zwracać szczególna uwagę na jakość danego urządzenia i bezsprzecznie kierować się fachową poradą specjalistów, aby uniknąć niepotrzebnych awarii oraz niebezpiecznych sytuacji w trakcie użytkowania.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne