Strona głównaAranżacja wnętrzSalon - porady jak go urządzić

Salon – porady jak go urządzić

JAK ZADBAĆ O ATRAKCYJNY I PRZYTULNY SALON?

CIEPŁO I POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA

Jest to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu lub mieszkaniu. Urządzając go, warto zadbać o jego wygląd, tak aby był przytulny i zapraszał do siebie swoją atrakcyjnością oraz tworzonym poczuciem bezpieczeństwa i rodzinnego ogniska. Sposobów na jego urządzenie jest ogromna ilość, jednak trzeba się liczyć, że nie koniecznie każdemu będą odpowiadały aranżacje surowe i minimalistyczne. Z pewnością znajdzie się wielu zwolenników pomieszczeń ciepłych i przytulnych, z uwzględnionym kominkiem w samym centrum. O urządzenie naszego salonu, w gustownym sposób spełniający nasze oczekiwania z pewnością zadba firma http://www.wykonczeniewnetrza.com.pl. Oferowane przez nią usługi mają bardzo konkurencyjne ceny, a profesjonalna firmą od wielu lat dba o wnętrza Polaków http://www.wykonczeniewnetrza.com.pl/o-firmie. Salon stanowi miejsce relaksu i odpoczynku. Często jest to również miejsce, gdzie przewijają się kilkakrotnie w ciągu dnia drogi każdego z domowników. Wiele osób zauważa, że np. narzuty, zasłony, czy też lampy jako elementy nowoczesnego wystroju mogą nadać naszemu salonowi ciepły i przytulny charakter, gdzie każda chwila spędzona z kubkiem ciepłej herbaty przy odpowiednio zaaranżowanym kominku rodzi przyjemne odczucia i wpływa na nas relaksująco po ciężkim dniu w pracy.

ELEMENTY DECYDUJĄCE O CHARKATERZE NASZEGO SALONY

Wydawać by się mogło, że urządzenie salonu jest dosyć prostym tematem – nic bardziej mylnego. W praktyce nasz salon to nie tylko kanapa, elegancki dywan, stolik kawowy czy wygodne fotele. Pomieszczenie to powinno mieć swój charakter i swoją duszę. Bardzo wiele zależy od nas i naszego modelu życia, oraz od naszego budżetu, bo nie ukrywamy, że nadmierna oszczędność przy urządzaniu salonu w dłuższej perspektywie jest raczej mało korzystna – pamiętajmy, o tym co powiedzieliśmy wyżej, salon ma budować ciepło naszego domu, a nie tylko być kolejnym koniecznym jego elementem. Inaczej urządzamy salon w mieszkaniu, domu jednorodzinnym czy też luksusowej rezydencji, gdzie salon często funkcjonuje jako pomieszczenie o niestandardowej wysokości, z atrakcyjnymi osiami widokowymi podkreślającymi reprezentacyjny model pomieszczenia. W mniejszych domach salon jest bardziej pomieszczeniem otwartym spełniającym wiele różnych funkcji.

KOMINEK W NASZYM SALONE

Często decydujemy się na salon z kominkiem, który buduje o atmosferę urządzanego pomieszczenia. Kominek zarówno w formie otwartej i zamkniętej ma swoje wady i zalety. Forma otwarta pozwala na wytworzenie poczucia bliskości i jedności z wydobywającym się płomieniem, gdyż ogień jest bardziej widoczny, a jego tradycyjność, gdzie w każdej chwili możemy podejść, i dokładając drewno podsycić ogień rodzi przyjemne doznania. Współcześnie jednak na popularności zyskują modele z szybą, które są bardziej praktyczne (więcej ciepła jest wygenerowane do pomieszczenia, jak w przypadku otwartych modeli). Jednak dużym minusem rozwiązania z szybą, jest problem z utrzymaniem jej w czystości, gdyż często ulega okopceniu. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie w salonie kominków gazowych, które pozwalają na wydobycie płomienia imitującego ten, który wydobywa się spod spalających się polan drewna, a jednocześnie są proste w obsłudze, nie wymagają spędzania czasu nad rozpalaniem i dokładaniem drewna, czy też usuwaniem popiołu z popielnika i są przede wszystkim czystsze. Pamiętajmy, że styl naszego kominka jest kluczowym elementem wystroju naszego salonu, dlatego zadbajmy o to, aby się za bardzo nie wyróżniał, tylko podkreślał sposób w jaki urządzamy to pomieszczenie – o ile wolimy styl nowoczesnych aranżacji, to kominek powinien mieć kształt prostopadłościanu i być wykonany z materiału, który nie będzie „gryzł” z pozostałymi elementami.

MODA NA JASNY I PRZESTRONNY SALON

Duże przeszklenia – pozwalające przyrodzie wepchnąć się wręcz do naszego pomieszczenia oraz rozświetlające każdy zakamarek naszego salonu, powoli stają się standardem urządzanych pomieszczeń. Nie mniej często rozwiązanie niewykonalne, ze względu chociażby na gęstość zabudowy i ryzyko, że okna sąsiadów będą się pokrywać z oknami naszego pomieszczenia. W jaki sposób odszukać upragniony widok z salonu, jednocześnie w spokoju pozostawiając okna sąsiednich domów? Rozwiązaniem może być sprawne kadrowanie widoku za pomocą okna zamontowanego przy podłodze http://www.wykonczeniewnetrza.com.pl. Dodatkowym atutem naszego salonu, mogą być okna narożne, które zwrócą nasz wzrok w stronę ładnego ogrodu. Jest to prosty detal, dzięki któremu uzyskamy panoramiczny widok

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne