Strona głównaUncategorizedSkąd czerpać inspiracje do wykańczania wnętrz?

Skąd czerpać inspiracje do wykańczania wnętrz?

Jeżeli jesteśmy jednymi z tych szczęśliwców, którzy weszli w posiadanie własnego mieszkania, możemy być zadowoleni – przed nami bowiem to, co najpiękniejsze i najprzyjemniejsze w tym całym procesie – wykończenia wnętrz. Skąd jednak mamy wiedzieć, w jakim stylu ma być każde pomieszczenie w naszym mieszkaniu oraz jakie pomniejsze elementy kupować, by odpowiednio ze sobą współgrały tworząc fantastyczny całokształt? Odpowiedź leży w inspiracji. Skąd brać takową, by “nie nadziać się”? https://www.wykonczeniewnetrza.com.pl

Zdjęcie kontra rzeczywistość

Zdecydowanie najpopularniejszym źródłem inspiracji są wszelkiego rodzaju mieszkania. Jako że żyjemy w XXI wieku, kiedy to dostęp do Internetu stał się czymś oczywistym i powszechnym, z łatwością można się natknąć na przepiękne fotografie mieszkań i domu – czy to na Facebooku i innych portalach społecznościowych, czy też na specjalistycznych stronach. Zdjęcia są bardzo dobrym źródłem inspiracji, pod warunkiem, że nie chcemy ich odwzorować dokładnie, 1:1. Możemy się na nich wzorować, jeżeli chodzi o główną stylistykę, kolorystykę oraz nawet o pomniejsze elementy, które mogą nam się spodobać. Tak naprawdę jednak nie powinniśmy się starać zrobić wszystkiego dokładnie tak, jak na nich jest zaprezentowane.

Co jest powodem tego, o czym mówimy? Przede wszystkim fakt, że cała aranżacja rodem ze zdjęć powstała wyłącznie z myślą o tych zdjęciach i często nijak ma się do rzeczywistości. W związku z tym zdarza się, że w takiej aranżacji nie dałoby się mieszkać – w trakcie dnia codziennego byłaby po prostu niepraktyczna, czy to przez nielogiczne ułożenie kolejnych ich elementów (dodajmy do tego, że nie każdy utrzymuje je w porządku przez calutki czas mieszkania), czy też przez nieumiejętne ich dobranie (pamiętajmy, że ładny wygląd wywołuje pozytywne wrażenie, ale nie zawsze cieszy na dłuższą metę).

Praktyczne porady kluczem do fajnego mieszkania

Jeżeli zatem adaptacja wnętrz to dla nas wyzwanie i same zdjęcia nie pomagają w sprostaniu mu, warto, żebyśmy sięgnęli po pomoc – najlepiej osób posiadających już swoje mieszkanie, a w idealnej sytuacji tych, którzy niedawno je nabyli. Z pewnością będą oni wiedzieli, jakie błędy popełnili właśnie podczas aranżacji i podzielą się z nami cennymi informacjami. Jeżeli z klei nasz budżet jest w stanie na to pozwolić, nie wahajmy się skorzystać z pomocy eksperta – profesjonalnego speca od dekoracji wnętrz, projektanta, który przygotuje nam projekt wystroju na podstawie naszych indywidualnych preferencji oraz stylu, który wybraliśmy w trakcie przeglądania swoich inspiracji.

Czasem warto również wybrać się do większych sklepów specjalistycznych, gdzie produkty często są przedstawiane właśnie w przykładowych inspiracjach. Wtedy mamy dodatkową przewagę, bo oprócz zobaczenia danej propozycji wystroju, możemy po prostu spojrzeć na jej praktyczne zastosowanie i po prostu przetestować w akcji – choć trochę “na sucho”, zawsze jest to w stanie dostarczyć nam mnóstwa informacji, które potem będziemy mogli wykorzystać w praktyce w naszym własnym mieszkaniu. https://www.wykonczeniewnetrza.com.pl/cennik

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne