Strona głównaBudownictwoKryształ każdego ogrodu.

Kryształ każdego ogrodu.

Marzenie o własnym basenie ogrodowym, choć wydawać by się mogło za bardzo odległe, wcale takie nie jest. Jedyne czego potrzebujemy to odrobina miejsca, czasu i funduszy, aby zrealizować wszystko, o czym marzymy. Aby ta inwestycja była w 100% trafiona, powinniśmy wziąć pod uwagę elementy, które składają się na basen i jego użytkowanie oraz pielęgnacja. Nieprawdą jest również, że aby spełnić marzenie o własnym basenie musimy mieć ogromne portfele. Ogromne zainteresowanie oraz nowe technologie sprawiły, że ceny relatywnie spadły, a dzięki temu każdy może sobie pozwolić na rozwiązanie idealne dla niego.

Sposób szyty na miarę. 

Na rynku królują trzy najbardziej popularne typy, które mają określone właściwości. Pierwszy z nich to małe baseny dmuchane, bardzo często zwane brodzikami dziecięcymi lub nadmuchiwanymi placami zabaw. Są to rozwiązania przeznaczone dla najmłodszych, gdzie głębokość wody jest niewielka, a baseny są bardzo atrakcyjne wizualnie i bezpieczne dla użytkowników. Kolejny rodzaj to baseny rozporowe, które cechuje bardzo wytrzymała konstrukcja i duży wybór, jeśli chodzi o rozmiary. Baseny rozporowe są okrągłe i zwężają się lekko ku górze. Nie posiadają one stelaża, a zasada ich działania opiera się ilości nalanej wody. To ona powiada za kształt basenu, dzięki czemu jest bezpieczny, ponieważ nie posiada żadnych metalowych elementów. Ostatni rodzaj to baseny stelażowe, które opierają się na konstrukcji wykonanej z prętów metalowych. Rozwiązanie to cechuje się wytrzymałością i żywotnością. Dzięki temu służą przez lata i są odporne na warunki atmosferyczne i użytkowanie.

Zdrowie i bezpieczeństwo każdego. 

Sama konstrukcja to jednak nie wszystko, ponieważ basen powinien posiadać odpowiedni układ filtrujący. To on odpowiada za oczyszczanie wody ze zbędnych substancji i zanieczyszczeń. Najważniejszym elementem układu jest filtr, który powinien co najmniej czterokrotnie przefiltrować całą wodę, dzięki czemu pozbędziemy się wszystkich drobnoustrojów. Najlepszym rozwiązaniem są filtry piaskowe, które wyłapują ponad 90% wszelkich zanieczyszczeń. https://folkpool.pl/filtr-piaskowy-pompa-do-basenu/Dodatkowo tego rodzaju filtry są również bardzo dobre, jeśli chodzi o przepustowość i liczbę filtracji na jednym filtrze. Taki system jest bardzo wydajny i niezawodny, dzięki czemu nie wymaga od nas pozaświecania dużej ilości czasu na konserwacje i obsługę.

Niemniej jednak sam filtr nie wystarczy i bardzo ważne jest, aby oprócz filtra stosować chlor do basenów, który dodatkowo zabija drobnoustroje będące zagrożeniem dla zdrowia. https://folkpool.pl/chlor-do-basenu-chemia-basenowa/ Jest to substancja szeroko dostepna i niezbędna w utrzymaniu bezpieczeństwa i czystości wody w basenie. Mimo wszystko jest dość toksyczna i należy trzymać się określonych stężeń i częstotliwości stosowania. Dzięki temu, możemy być pewni, że nie zaszkodzimy zdrowiu swojemu ani swoim bliskim. Wybierajmy wyłącznie sprawdzone produkty, a kąpiele będą czystą przyjemnością.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne