Strona głównaAranżacja wnętrzStyl skandynawski – czym się charakteryzuje?

Styl skandynawski – czym się charakteryzuje?

Styl skandynawski jest wyjątkowo popularnym stylem urządzania wnętrz. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy kilka charakterystycznych elementów, które wyróżniają ten styl na tle innych.

Stonowane ciepłe kolory sprzyjające przytulności

Niewielka ilość światła słonecznego w krajach skandynawskich sprawiła, że styl urządzania wnętrz pochodzący z tamtych rejonów Europy, skupia się na rozwiązaniach, które mają na celu rozjaśnienie wnętrza. Nadanie mu cieplejszego i przytulniejszego charakteru. Nie znajdziemy tam zbyt dużej ilości kolorystycznych zdobień, za to na pierwszym planie jest naturalne jasne drewno, biel oraz stonowane ciepłe kolory.

Meble w stylu skandynawskim są wykonane w sposób z dużym zwróceniem uwagi na szczegóły. Jednak jednocześnie nie mogą posiadać zbyt wielu ozdobników. Liczy się prostota i funkcjonalność.

Jak wygląda salon urządzony w stylu skandynawskim?

Salon w stylu skandynawskim powinien sprawiać wrażenie dobrze doświetlonego. Najlepiej, gdy jest obszerny, jeśli jednak styl skandynawski jest stosowany w małym mieszkaniu to trzeba go wprowadzić w taki sposób, aby optycznie powiększał pomieszczenie. Dlatego meble z reguły są ostawione w formie „samotnych wysp” zamiast złączonych ze sobą regałów. Centrum salonu stanowi wygodna kanapa. Dodatki raczej są skromne, ale dopuszczalne – szczególnie mile widzane są drobne roślinki np. równo przycięte trawy. Trzeba też zadbać o dobre oświetlenie. Co prawda światło powinno być wyraziste, aczkolwiek jednocześnie lampy powinny być umieszczone w sposób dyskretny. Duże halogeny są raczej niewskazane, bardziej sprawdzą się drobne punkty świetlne. Na koniec warto pamiętać, że skandynawska aranżacja niekoniecznie musi się mieścić w opisanych wyżej standardach. Każdy może śmiało łączyć styl skandynawski z innymi stylami i dopasowywać aranżacje wnętrza do swoich potrzeb. Styl skandynawski cały czas ewoluuje stąd tez można wyróżnić np. odmianę Scandi Chic lub New Nordic.

Podsumowując, styl skandynawski zdobył ogromną popularność w Europie, w tym także w Polsce, bo znakomicie sprawdza się do aranżacji mieszkań, które mają być funkcjonalne, estetyczne i przytulne. Połączenie minimalizmu z naturalnymi stonowanymi kolorami jest tym czego oczekuje większość osób planujących urządzić swoje mieszkanie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne