Pojęcie slow life staje się coraz bardziej popularne. Powolne życie, w którym dobra materialne nie stanowią najważniejszego elementu, który napędza rytm dnia to coś co zdobywa coraz więcej entuzjastów. Co ciekawe, idea slow life jest także widoczna w kontekście urządzania wnętrz. Jeśli zastanawiasz się jak urządzić wnętrze zgodnie ze slow life to w tym artykule znajdziesz kilka konkretnych wskazówek.
Slow life to trend, który zdobywa coraz większą popularność
Czasy, w których żyjemy promują bycie zajętym. Wydaje się, że człowiek jest tyle wart, ile jest w stanie wyprodukować (czytaj. zarobić oraz zgromadzić). Tymczasem trzeba zdać sobie sprawę, że najbardziej cennym aktywem, które już nigdy nie wróci jest czas! Dlatego idea slow life staje się bardzo rosnącym trendem na całym świecie. Zgodnie z tą ideą ważniejsza jest jakość niż ilość oraz poszanowanie work-life balance.
Jak urządzić wnętrze zgodnie z ideą slow life?
Co ciekawe slow life jest zauważalny także w urządzeniu wnętrz. Jest to podejście do urządzania wnętrz, które ma wiele wspólnego z minimalizmem. Liczą się przede wszystkim proste symetryczne kształty. Stosowane są monochromatyczne, ziemiste stonowane kolory. Kluczem jest naturalność oraz uwolnienie się od nadmiaru rzeczy w tym także nadmiaru mebli i zbędnych dodatków. Kluczem są naturalne materiały, między innymi takie jak bawełna, len, naturalne drewno lub wełna. Mile widziane jest naturalne światło, które może wpadać przez okna (które nie powinny być obudowane przesadnymi zasłonami) lub światło pochodzące ze świec. Łączność z naturą daje nie tylko naturalne światło oraz zastosowanie naturalnych tkanin, ale także zielona ciesząca oczy roślinność.
W projektowaniu wnętrza ważne jest skupienie się na użyteczności i ułatwieniu sobie życia anieżli na osiągnięciu estetycznego ekskluzywnego efektu. Estetyka jest ważna ale nie najważniejsza. Kluczem jest stworzenie wnętrza w którym można poczuć spokój i harmonię. Często w projektowaniu wnętrz ciężko o znalezienie złotego środka pomiędzy estetyką a nadmiernym zasypaniem wnętrza dodatkami. Aspekt ten jest szczególnie ważny w slow life.
Przykłady wnętrz urządzonych zgodnie z ideą slow life oraz listę produktów wpisujących się w tę ideę można znaleźć na https://e-homeland.pl/