Strona głównaBudownictwoZabezpieczamy dom przed utratą prądu!

Zabezpieczamy dom przed utratą prądu!

Trudno jest wyobrazić sobie życie bez prądu. Na przestrzeni lat prąd stał się podstawą naszego codziennego funkcjonowania. Lodówka, czajnik elektryczny, pompa CO, a nawet brama garażowa to niezbędne urządzenia, coraz bardziej bez których nie wyobrażamy sobie życia. Na szczęście nie ma już w naszym kraju takich miejsc na mapie, gdzie nie docierałby prąd. Zdarzają się jednak sytuacje, np. awarie sieci elektrycznej, kiedy przychodzi nam dotkliwie, przez dłuższy lub krótszy czas, odczuć brak prądu, którego użytkowanie na co dzień traktujemy jak oczywistość.

Obecnie długotrwała sytuacja braku prądu nie musi już być sytuacją bez wyjścia, kiedy pozostaje nam już tylko przygotować ciepłe koce, zapalić świeczki i wyrzuć zepsute jedzenie z niedziałającej lodówki. Panaceum na tego rodzaju problemy jest zasilanie awaryjne domu. Mowa tutaj o agregatach prądotwórczych, które są ratującym rozwiązaniem w sytuacji, gdy nie dociera do nas prąd z elektrowni. Na podjęcie decyzji o zainwestowaniu w takie rozwiązanie wpływa także rosnąca liczba urządzeń, które do działania potrzebują stałego podłączenia do sieci elektrycznej. Producenci tego rodzaju sprzętu zasadniczo dzielą go pod względem zastosowania (domowe, biurowe, rolnicze) i mobilności (przenośne i stacjonarne).

Trafna decyzja na czarną godzinę

Decyzja o zakupie agregatu prądotwórczego okazuje się najbardziej trafiona i właściwa w sytuacji, gdy faktycznie jesteśmy odcięci od świata na skutek awarii. Przeciętny, a w niektórych miejscach kiepski stan linii energetycznych zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z prądem w naszych domach. Podejmując decyzję o zakupie agregatu prądotwórczego, przychodzi czas na kolejne. Jaki agregat wybrać? – to bardzo częste pytanie. W takiej sytuacji najlepiej zwrócić się do specjalistów pracujących w firmach zajmujących się dystrybucją agregatów prądotwórczych. Przykładem takiej firmy jest Proton Polska. Jej stronę internetową znajdziemy pod adresem www.proton-polska.pl. Eksperci, którzy tam pracują, korzystając z 11-letniego doświadczenia, doradzają swoim klientom najlepsze rozwiązania z zakresu zabezpieczenia energetycznego dla ich domów. Ponadto, osoby które zdecydują się na zakup w Proton Polska mogą liczyć na późniejszą kompleksową instalację, a także całodobowy serwis w razie jakichkolwiek wątpliwości i problemów oraz celem zapobiegawczej konserwacji, dzięki której zakupione urządzenie służy dłużej i efektywniej.

Serce zasilania awaryjnego domu

Sercem agregatu prądotwórczego jest jego silnik spalinowy, który zasilany może być benzyną, olejem napędowym albo skroplonym gazem, oraz prądnica, czyli mechanizm zamieniających ruch tłoków na prąd elektryczny. Rozróżnia się 2 rodzaje agregatów, w zależności od napięcia elektrycznego: agregat jednofazowy (230 V) i agregat trójfazowy (400 V). Zasadniczo optymalnym rozwiązaniem dla domu jest ten pierwszy. Jest wystarczającym aby podtrzymać oświetlenie, pracę sprzętu AGD i RTV. Dokonując wyboru w obrębie jednofazowych agregatów prądotwórczych, należy dobrać taki konkretny model, którego moc będzie wyższa od mocy sprzętów, jakie zgodnie z zamysłem będzie on zasilał. Informacje na ten temat znajdziemy na tabliczce znamionowej. Ponadto przy wyborze tego rodzaju zasilania awaryjnego, dobrze jest brać pod uwagę przede wszystkim ofertę znanych i sprawdzonych marek, które cieszą się pozytywną opinią.

Nie da się ukryć, że klienci, którzy zdecydowali się już na zakup agregatu prądotwórczego dla swojego domu, cenią sobie ekonomiczność takiego rozwiązania oraz prostotę obsługi. Jak doskonale wiemy, ceny prądu wciąż rosną, prognozy na przyszłość nie są optymistyczne, dlatego agregat prądotwórczy, który jest źródłem tańszej energii to dobre rozwiązanie dla gospodarstw domowych. Zaletą powinien być także komfort użytkowania. Obsługa agregatu prądotwórczego nie powinna nastręczać problemów mieszkańcom gospodarstwa domowego, ale być na tyle prosta, aby każdy mógł sobie w stanie z nią poradzić. Mile widzianym udogodnieniem jest będący na wyposażeniu pilot zdalnego sterowania, który umożliwia uruchomienie urządzenia na odległość.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne