Strona głównaAranżacja wnętrzBezpyłowe cyklinowanie podłóg

Bezpyłowe cyklinowanie podłóg

Niemal każdy z nas docenia jakość i trwałość podłóg drewnianych. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość odnowienia za pomocą cyklinowania. Dzięki temu prostemu zabiegowi można pozbyć się wszelkich nierówności, pęknięć, zabrudzeń oraz wszelkiego rodzaju uszkodzeń powstałych na wskutek długoletniego użytkowania nawierzchni. Na czym polega cyklinowanie podłóg Poznań? Jak ograniczyć powstanie pyłu podczas szlifowania podłogi? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Na czym polega cyklinowanie podłogi? 

Cyklinowanie podłogi to nic innego jak zeszlifowanie wierzchniej warstwy parkietu za pomocą specjalistycznej maszyny wyposażonej w papier ścierny. Dzięki użyciu techniki oraz papieru o odpowiedniej ziarnistości można pozbyć się nawet 2 mm warstwy podłogowej. Jak widać sam proces jest wyjątkowo banalny natomiast efekt ..zdumiewający. Podłoga z wysokiej jakości drewna po zeszlifowaniu wraca do znakomitej kondycji. Stara zniszczona nawierzchnia potrafi być od nowa olśniewająca.

Bezpyłowe szlifowanie podłóg

Minusem każdego szlifowania jest pył powstały podczas ścierania. Z tego też względu cyklinowanie niektórym kojarzy się z koniecznością bardzo precyzyjnego zabezpieczenia ścian oraz mebli przed pyłem. Brud powstały na skutek szlifowania rzeczywiście potrafi być kłopotliwy. Jednak problem z pyłem jest już przeszłością gdyż obecnie cyklinowanie jest wykonywane przy użyciu metody bezypłowej. Jest to możliwe dzięki podłączeniu specjalistycznego odkurzacza bezpośrednio co cykliniarki. W efekcie pył jest pochłaniany na bieżąco i nawet w najmniejszym stopniu nie powoduje zabrudzeń w mieszkaniu.

Podsumowując, cyklinowanie parkietu Poznań to świetny sposób na odnowienie mieszkania. Położenie nowego parkietu, poprzedzone zrywaniem podłogi to kosztowne i problemowe przedsięwzięcie, które można bardzo łatwo zastąpić tańszym i wygodniejszym cyklinowaniem. Odnowiona drewniana podłoga to coś co w sposób fundamentalny wpływa na jakość wystroju wnętrza.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne