Strona głównaUncategorizedCzy warto kupić lub wypożyczyć rusztowanie renomowanej firmy?

Czy warto kupić lub wypożyczyć rusztowanie renomowanej firmy?

Jeśli planujesz zakup lub wypożyczenie rusztowania to warto wybrać sprzęt, na którym można polegać z reguły wysoka jakość idzie w parze w renomowaną marką oraz popularnym rozwiązaniem. Tak właśnie jest w przypadku rusztowań opierających się na systemie Plettac.

Zakup lub wynajem rusztowań

Rusztownia Plettac to popularny system rusztowań oraz zarazem uznany producent rusztowań, który w swojej ofercie ma rusztowania fasadowe oraz rusztowania modułowe PDM. Systemy rusztowań ramowych i modułowych posiadają niezbędne certyfikaty i dopuszczenia do użytku. Jakimi jeszcze cechami się charakteryzują? Rusztowania od wiodącej firmy są najszybsze w montażu, doceniona jest ich niska cena oraz łatwość dostępności. Rusztowania o różnych wymiarach można bardzo szybko zamówić od producenta (lub partnera zajmującego się dystrybucją) lub dokonać wypożyczenia systemu szalunkowego/rusztowania za pomocą firm specjalizujących się w takiej usłudze np. Altrad. Wynajem rusztowań jest często spotykaną praktyką, która pozwala zoptymalizować koszty. W szczególności, że w zależności od charakterystyki przeprowadzanych prac budowalnych zapotrzebowanie na rusztowania może być różne (różna ilość szalunków oraz różne typu rusztowań). Firma oferująca wynajem rusztowania z reguły oferuje pełen zestaw – w tym między innymi rusztowanie ocynkowane oraz podesty rusztowania.

Jak zaplanować zakup lub wynajem rusztowań?

Planując zakup lub wynajem rusztowań trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze miejsce, w którym sprzęt będzie rozkładany powinno być ustabilizowane ze spadkiem umożliwiającym odpływ wód opadowych. Ponadto, warto się upewnić, ile wynosi maksymalne dopuszczalne wykręcenie nakrętki podstawki śrubowe oraz jaka jest długość pokrycia podstawki śrubowej (jeśli w ogóle występuje). Niewątpliwie swoją uwagę trzeba skupić również na poręczach zabezpieczających. Poręcz powinna być umieszczona co najmniej na wysokości 110cm. Jeśli planujemy zakup niezbędne będzie zorientowanie się jaki zakres obejmuje gwarancja producenta. Kolejnym podstawowym aspektem jest – certyfikacja. Co prawda rusztowania nie podlegają procedurze nadawania znaki CE, jednak warto zorientować się czy producent nadał produktowi certyfikat dotyczący bezpieczeństwa.

Podsumowując, jak najbardziej warto zwrócić uwagę na produkty renomowanych firm. Jednak wraz z wyższą ceną powinniśmy oczekiwać produktu wysokiej jakości. Podejmując decyzję warto mieć na uwadze, możliwość wypożyczenia sprzętu co niejednokrotnie jest tańszym i rozsądniejszym rozwiązaniem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne