Strona głównaUncategorizedCzym charakteryzują się rusztowania warszawskie?

Czym charakteryzują się rusztowania warszawskie?

Rusztowanie warszawskie znane jako ramki warszawskie to wyjątkowo popularny typ rusztowań, który charakteryzuje się wieloma zaletami. W niniejszym artykule przedstawiamy, dlaczego tak często ten typ rusztowań jest tak bardzo ceniony na budowach.

Rusztowanie warszawskie

Ramki warszawskie zbudowane są z identycznych ram w postaci spawanych rur poziomych o długości 150cm oraz rur pionowych o długości 70cm. Jest to szkielet złożony czopowo, który wyjątkowo łatwo łączy się ze sobą bez konieczności wykorzystania narzędzi.

Główną zaletą rusztowań warszawskich jest łatwy montaż, łatwa dostępność oraz niska cena. Po prostu są to tanie rusztowania, które bardzo dobrze spełniają swoje zadanie. Rusztowania warszawskie można spotkać jako rusztowanie modułowe lub ramowe. Jednak częściej mamy do czynienia z rusztowaniem ramowym. Podesty mogą być wykonane ze stali, w takim wypadku są to rusztowania stalowe. Jednak bardzo często z powodzeniem wykorzystywane są także podesty drewniane, które dobrze spełniają swoje zadanie na mniejszych budowach. Dobrej jakości rusztowania warszawskie powinny być zabezpieczone antykorozyjnie za pomocą farby wierzchniej oraz podkładowej.

Do jakich zadań wykorzystywane jest rusztowanie warszawskie?

Ważną rzeczą jaką należy wiedzieć o rusztowaniach warszawskich jest fakt, że mogą być stosowane jedynie do przeprowadzania prac budowlanych na wysokości poniżej 8 metrów. Oznacza to, że z powodzeniem mogą być wykorzystywane w przypadku niskich domów jednorodzinnych, natomiast już niekoniecznie w budownictwie mieszkaniowym. Mimo, że wykorzystanie rusztowań warszawskich jest dosyć mocno ograniczone przez maksymalną wysokość to i tak rusztowania warszawskie powinny mieć odpowiednie atesty oraz dokumentacje techniczno-ruchową DTR.

Rusztowanie warszawskie nadaje się do robót murarskich, tynkarskich, ciesielskich, montażowych oraz malarskich. Może być wykorzystywane w środku oraz na zewnątrz. Jest to najbardziej uniwersalny i najprostszy typ rusztowania.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne