Strona głównaUncategorizedNowoczesne narożniki - nowa klasyka w salonie

Nowoczesne narożniki – nowa klasyka w salonie

W ostatnich latach po raz kolejny zmieniły się trendy meblarskie, co można zaobserwować chociażby na przykładzie mebli do salonu. Już dawno w zapomnienie odeszły meblościanki, klasyczne ławy czy składane kanapy. Dziś coraz częściej w polskich salonach króluje minimalizm, funkcjonalność i nowoczesny design.

 

Wiele zmieniło się m.in. w dziedzinie mebli wypoczynkowych. Wystarczy cofnąć się pamięcią o kilka lat, by zauważyć, że najbardziej pożądanym meblem w każdym salonie była elegancka, skórzana sofa, zwykle w towarzystwie jednego lub dwóch pasujących do niej foteli. Mebel niewątpliwie elegancki, ale równocześnie kosztowny, ciężki i wymagający należytej pielęgnacji. Dziś jest on coraz częściej wypierany przez proste i nowoczesne narożniki. W stosunku do kanap starego typu, narożniki te posiadają szereg zalet, z funkcjonalnością na czele.

Jakie są główne zalety narożników?

Kanapa lub narożnik stanowi centralne miejsce w salonie. Ma służyć codziennemu wypoczynkowi domowników i być wygodny dla gości. Narożnik, dzięki większej powierzchni niż standardowa kanapa, jest w stanie pomieścić więcej osób. Jego kształt pozwala wygodniej ułożyć się podczas oglądania telewizji lub czytania książki.

Inną zaletą, która wyróżnia nowoczesne narożniki, jest ich design. Projektanci starają się łączyć wygodę z aspektem wizualnym. Oferują projekty modernistyczne, o ciekawej kolorystyce i wzornictwie. Przeważają proste i geometryczne kształty, duże i wygodne siedziska, często z dodatkiem obszernych poduszek. Narożniki są zwykle wykonane z nowoczesnych materiałów – drewniane lub aluminiowe nóżki łączą się z odpornymi, a jednocześnie przyjemnymi w dotyku tkaninami. Wśród nich do wyboru są obicia z wodoodpornych i plamoodpornych materiałów, łatwych w czyszczeniu i zachowujących swój kolor przez długie lata.

W jakich wnętrzach najlepiej sprawdzą się nowoczesne narożniki?

Duże, designerskie narożniki idealnie prezentują się w przestronnych, loftowych wnętrzach. Często ustawia się je w centrum pokoju, zamiast pod ścianą, aby podkreślić ich kluczową rolę w pokoju i wyeksponować ich piękno. Można pozwolić sobie na ekstrawagancję, jeśli chodzi o kolory i wzory, aby narożnik jeszcze bardziej wyróżnił się wśród prostych, bazowych barw pozostałych elementów wystroju.

Nie oznacza to jednak, że nowoczesne narożniki nie nadają się do małych przestrzeni. Jeśli posiadają schowek oraz funkcję spania, to doskonale nadają się też do małych mieszkań, w których mogą być wygodnym rozwiązaniem, również jako codzienne łóżko domowników, które szybko się rozkłada, a w schowku na pościel pomieści wszystkie potrzebne rzeczy.

Dla każdego pomieszczenia można zatem znaleźć narożnik, który będzie piękny i nowoczesny, a jednocześnie funkcjonalny i odpowiadający potrzebom domowników – wystarczy zajrzeć na stronę https://moonmeble.pl/meble/narozniki/narozniki-nowoczesne.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne