Strona głównaAranżacja wnętrzIdealny blat łazienkowy - jak wybrać?

Idealny blat łazienkowy – jak wybrać?

Szukając blatów łazienkowych powinniśmy stawiać na wysoką jakość. To część łazienki, która pozostanie z nami na długo. Nie warto więc wybierać najtańszych materiałów o wątpliwej jakości. Sprawdźmy, jak dobrać eleganckie blaty łazienkowe.

Nowoczesne blaty łazienkowe

Blaty łazienkowe są coraz bardziej modne, ponieważ wiele osób wybiera umywalkę nablatową. Poza tym, blat łazienkowy kojarzy się z elegancją i charakteryzuje się znacznie lepszymi walorami estetycznymi w porównaniu do typowych szafek łazienkowych z umywalką, które zastępują blat.

Naszym zdaniem blat wybierać należy pod kątem koloru umywalki i jej typu. Złym pomysłem będzie dobranie granitowego blatu łazienkowego, do granitowej umywalki. Warto stworzyć kontrast pomiędzy umywalką, a blatem. Dzięki temu łazienka będzie wyglądała znacznie ciekawiej. 

Bardzo popularnym materiałem jest m.in. kamień lub sztuczny marmur, który daje piorunujący efekt. Przykłady ciekawie zaaranżowanych kamieni, które są wykorzystywane w blatach łazienkowych można znaleźć na blaty łazienkowe Warszawa z montażem

Czemu warto wybrać blat kamienny w łazience?

Wybierając do łazienki blaty kamienne mamy pewność, że taki materiał przetrwa wiele lat. Kamień jest możliwy do docinania i kształtowania. Dodatkowo wygląda bardzo nowocześnie i stylowo, zarówno do loftowej, jak i rustykalnej łazienki. Sprawdzi się przy drewnianych meblach oraz tych bardziej nowoczesnych, wykonanych na wysoki połysk. Kamień jest też odporny na wodę – w przeciwieństwie do drewna nie będzie się odbarwiał ani nasiąkał. Nie popęka również od przypadkowego uderzenia, np. kiedy spadnie na niego flakon z perfumami. Jedynym minusem kamienia jest jego cena – to dość drogi materiał, ale wart swojej ceny. By nie powstawały na nim zacieki i odbarwienia, należy wycierać go po każdym użyciu. Warto wiedzieć, że są specjalne preparaty do czyszczenia kamiennych blatów łazienkowych.

Piękne blaty łazienkowe można znaleźć na stronie: blaty kamienne Piaseczno z montażem 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne