Strona głównaMieszkaniaJak pozbyć się mrówek z domu?

Jak pozbyć się mrówek z domu?

W Twoim domu zalęgły się mrówki? To niewątpliwie przykra sytuacja – jednak nie bez wyjścia. Pamiętaj jednak, że im szybciej zareagujesz, z tym mniejszym problemem będziesz musiał się zmagać. My zaś przedstawimy Ci dziś kilka prostych, domowych sposobów na pozbycie się mrówek z Twojego domu. Niekoniecznie musisz wzywać specjalistę!

Co przyciąga mrówki?

Zapewne zastanawiasz się, skąd w Twoim domu wzięły się mrówki. Musisz wiedzieć, że dotrzeć one mogły, na przykład, na butach, czy odzieży domowników – wszak naprawdę ciężko zauważyć tak niewielkich rozmiarów owada!

Mrówki mogą jednak dotrzeć do Twojego domu także za pomocą otworów wentylacyjnych, uchylonych drzwi i okien, a nawet rur kanalizacyjnych. Przed “inwazją” mrówek naprawdę trudno się ustrzec, zwłaszcza, jeśli nie pilnujesz w domu należytego porządku – przyciągają je bowiem resztki jedzenia, a także zalegające śmieci. Dobra wiadomość jest jednak taka, że niechcianych gości możesz się spokojnie pozbyć.

Czym żywią się mrówki?

Choć mrówki żywią się innymi owadami, takimi jak muchy, mszyce, czy nawet chrząszcze, nie pogardzą żadnym pożywieniem, zwłaszcza, jeśli mogą zdobyć je w kusząco łatwy sposób. To właśnie dlatego tak bardzo interesują je ludzkie kosze na śmieci oraz zalegające resztki jedzenia. Mrówki spożywają bowiem zarówno cukry, jak i białka, a nawet mięso – a każdej z tych rzeczy w ludzkich siedzibach nie brakuje. Dobra wiadomość jest taka, że możesz wykorzystać ten fakt przeciwko nim! (O tym, co jedzą mrówki przeczytasz więcej na https://tokocham.pl/zwierzeta/co-jedza-mrowki/).

Wykorzystaj apetyt mrówek

Podobnie, jak w przypadku ludzi, nie wszystko to, co jedzą mrówki, jest dla nich zdrowe. Drożdże są dla tych insektów wręcz śmiertelnie niebezpieczne – a te mimo wszystko nie są w stanie im się oprzeć! Jeśli chcesz raz na zawsze pozbyć się mrówek ze swojego mieszkania, możesz wykorzystać ten fakt.

Przygotuj 100 gram drożdży, 100 gram cukru i litr wody – wszystkie składniki dokładnie wymieszaj i odstaw na około 60-90 minut. Po tym czasie przelej do małych pojemniczków i rozstaw je w miejscach, w których zauważyłeś często wędrujące mrówki.

Skórka pomarańczowa – podstępna trucizna

Kolejnym produktem, który z pewnością zainteresuje mrówki, jest skórka pomarańczowa. Co więcej – istnieje spore prawdopodobieństwo, że zabiorą one ją ze sobą do gniazda. Tymczasem skórka z pomarańczy zawiera substancje, które są dla nich silnie toksyczne!

Jak pozbyć się mrówek szybko i skutecznie? To proste: obierz pomarańczę ze skórki, którą następnie potniesz na małe kawałeczki lub zetrzesz na tarce. Tak przygotowaną skórkę pomarańczową rozstaw w tych miejscach, przez które często podróżują mrówki.

Wykorzystaj zapach octu

Zapach octu spirytusowego nie jest zbyt przyjemny dla większości ludzi. Jeśli jednak Tobie akurat nie przeszkadza, mamy dobrą wiadomość – mrówki unikają go jak ognia. Jeśli zależy Ci na tym, aby pozbyć się ich ze swojego domu, ale nie chcesz ich uśmiercać, z pewnością powinieneś rozważyć właśnie ten sposób. Po jego zastosowaniu z pewnością mrówki przez długi czas nie przekroczą progu Twojego domu.

Po prostu spryskaj miejsca, które często odwiedzają mrówki odrobiną octu. Możesz użyć butelki z atomizerem.

Możesz też skorzystać z piołunu

Bardzo podobnymi właściwościami do octu spirytusowego w usuwaniu z domu mrówek odznacza się piołun. Najlepiej będzie, jeśli wykorzystasz świeży, lub przynajmniej własnoręcznie zebrany – kwitnie od początku do końca kwietnia. Jego gorzki, intensywny zapach jest nie do wytrzymania dla mrówek!

To proste – zagotuj dwa litry wody i dodaj garść piołunu. Gotuj napar przez 5-7 minut, następnie przelej do butelki z atomizerem i dokładnie spryskaj te miejsca, w których pojawiają się mrówki.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne