Strona głównaMieszkaniaJak skutecznie sprzedać nieruchomość?

Jak skutecznie sprzedać nieruchomość?

Sprzedaż mieszkania to rozbudowany temat, nie na krótki artykuł, lecz na kilkutomową serię książek. Kupcy i sprzedawcy operujący, na tym rynku są różni. Mamy tutaj zarówno profesjonalnie działające agencje nieruchomości jak i kompletnie niedoświadczone jednostki. Jak podejść do tematu sprzedaży nieruchomości, żeby sprzedać nieruchomość szybko i w dobrej cenie?

Na pewno nie ma idealnych wskazówek dla przyszłych sprzedawców, ale śmiało można wyróżnić co najmniej kilka uniwersalnych wskazówek, które w większości przypadków mogą być pomocne.

Skorzystaj z pomocy pośrednika

Po pierwsze, wystaw ogłoszenie w Internecie. Najpopularniejsze platformy takie jak otodom lub olx to absolutna podstawa do tego by wyjść ze swoją ofertą do szerszego grona. Po drugie, zainteresuj się tym co mają do zaoferowania agencje nieruchomości. Bardzo często pomoc doświadczonego pośrednika może być strzałem w dziesiątkę.

Atrakcyjny opis i zdjęcia w ogłoszeniu

Gdy dodajesz ogłoszenia zadbaj o odpowiedni opis i zdjęcia. Wskazówka ta wydaje się banalna. Jednak… wbrew pozorom nie jest taka trywialna. Napisanie kilku słów typu „sprzedam mieszkanie w kamienicy” to nieco za mało. Trzeba posłużyć się językiem korzyści i wymienić zalety oferowanej nieruchomości. To w jaki sposób przedstawisz swoją ofertę ma naprawdę ogromne znaczenie.  Sprzedawcy, którzy wykonają atrakcyjne zdjęcia i rzetelny opis generują znacznie więcej zapytań. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie zdjęć 3D w formie wirtualnego spaceru oraz nagranie filmu. Jeszcze raz podkreślamy, że wbrew pozorom to w jaki sposób przedstawisz swoją ofertę ma naprawdę duże znaczenie.

Cena w ogłoszeniu

Większość kupujących negocjuję cenę przy zakupie. Czy to źle? Naszym zdaniem wprost przeciwnie. Wystarczy w początkowej ofercie zawyżyć cenę o kilka – kilkanaście procent. Tym samym dajemy sobie pole do negocjacji. Jak powszechnie wiadomo negocjacje mają kolosalne znacznie w budowaniu relacji z klientem. Dlatego jest to skuteczna metoda pomagająca w doprowadzeniu transakcji do udanego finału.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne