Strona głównaAranżacja wnętrzNa co zwrócić uwagę wybierając wykładziny do biura?

Na co zwrócić uwagę wybierając wykładziny do biura?

Wykładziny stały się już stałym elementem wyposażenia biur. Dlaczego tak chętnie na nie stawiamy? Jakie elementy mają duże znaczenie przy wyborze wykładziny do biura?

Wytrzymałość i jakość materiału

Istotnym czynnikiem przy wyborze wykładziny jest jej wytrzymałość. Wykładziny w biurze są narażone na intensywne użytkowanie w związku z czym wykładziny obiektowe charakteryzują się podwyższoną odpornością na ścieranie i ugniatanie. Ponadto, poszukując wykładziny wysokiej jakości warto poszukać takiej, która wyróżnia się wysoką gramaturą. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje materiał, z którego wykładzina jest wykonana. Powszechnie uważa, się, że wytrzymałe wykładziny są wykonane z włókna polipropylenowego lub poliamidowego. Poliamid jest tworzywem sztucznym, jednak bardzo odpornym na zabrudzenia oraz na ugniatanie, dlatego jest często wykorzystywany do produkcji wykładzin wykorzystywanych w budynkach użyteczności publicznej.

Płytki czy rolka?

Wykładziny biurowe są sprzedawane w rolkach oraz w formie płytek. Tak naprawdę zarówno jeden jak i drugi typ płytek można całkiem wygodnie rozłożyć na podłodze. Natomiast istotne różnice dotyczą przygotowania podkładu pod wykładziną. W przypadku wykładziny rolowanej z reguły wykorzystywana jest posadzka z juty lub filcu. Natomiast, w przypadku wykładziny w formie płytek wykorzystuje się podkład bitumiczny. Obserwując aktualne trendy na rynku wykładzin biurowych można powiedzieć, że klienci coraz częściej stawiają na rozwiązanie w postaci płytek, gdyż położenie wykładziny jest prostsze oraz generowany jest znacznie mniejszy odpad w postaci niezużytego materiału.

Jakie wykładziny będą pasowały do biura?

To jak zaaranżujesz swoje biuro tak naprawdę zależy tylko od Twoich preferencji. Uogólniając można powiedzieć, że niezmiennie od lat stosuje się wykładziny w różnych odcieniach szarości. Czasami jednak, bardzo ciekawie wpasowują się również nieco bardziej odważne warianty kolorystyczne. Oczywiście kluczem jest dopasowanie koloru wykładziny do aranżacji wnętrza tak żeby całość była jak najbardziej spójna.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne