Strona głównaMieszkaniaJaka dzielnica Szczecina jest idealna do zamieszkania?

Jaka dzielnica Szczecina jest idealna do zamieszkania?

Szczecin jest jednym z atrakcyjniejszych, pod wieloma względami, miast Polski. Administracyjnie ma tylko cztery dzielnice – Północ, Zachód, Prawobrzeże i Śródmieście. W ramach dzielnic występuje 36 osiedli. Każde z nich  w stolicy zachodniopomorskiego jest inne, ma swój charakter, swoje zalety i jednoznacznie nie można wybrać osiedla najbardziej atrakcyjnego do zamieszkania. Są tacy mieszkańcy Miasta Gryfa, którzy za nic nie zamieniliby swojego miejsca zamieszkania choć są ulice, np. śródmieścia, które owiane są złą sławą. W każdej z tych dzielnic można znaleźć mieszkania Szczecin w różnych standardach wykończenia, na mniej lub bardziej popularnych osiedlach.

Głównym kryterium wyszukiwania mieszkania jest cena. W porównaniu z innymi miastami, tej samej wielkości, w Polsce Szczecin plasuje się na jednym z pierwszych miejsc jeśli chodzi o ceny nieruchomości. Mieszkania mogą być nawet połowę tańsze niż np. w Warszawie. Najdroższym osiedlem, a zarazem najbardziej popularnym, są Gumieńce, Pogodno czy Oszewo. Znaleźć tam można domki jednorodzinne albo nowoczesne apartamenty. Ceny tu są najwyższe, nawet wyższe niż w centrum miasta.

W Szczecinie każdy może znaleźć coś dla siebie, bo oferty jeśli chodzi o [url= https://www.dobryadres.pl/sprzedaz/mieszkania/szczecin/]mieszkania w Szczecinie[/url] są zróżnicowane. Popularne są lokale w zabudowie niskiej, nowoczesnej w dzielnicach obrzeżnych. Dziś komunikacja miejska jest na tyle rozwinięta, że odległość dla mieszkańców nie jest problemem. W śródmieściu atrakcyjne są oferty nieruchomości w blokach w otoczeniu parków i zieleni miejskiej.

Gdzie zatem kupić mieszkania w Szczecinie? Jeśli lubimy cisze, spokój peryferie będą ok, natomiast ciut gwaru doznamy w centrum. Napewno taniej zapłacimy za mieszkanie na Gocławiu, Niebuszewie, Skolwinie ale te osiedla nie mają zbyt dobrych opinii. Wystarczy wyszukać oferty w sieci,  podać dzielnice by poznać o niej opnie wśród mieszkających tam od dawna. Każda dzielnica ma tylu samo pewnie zwolenników, co przeciwników, o wielu krążą legendy i opowieści. Kwestia tego, czego oczekujemy i chcemy. Statystyki policyjne dotyczące przestępstw na poszczególnych dzielnicach Szczecina pokazują, że najbezpieczniej jest w centrum. Tam tez kwitnie życie rozrywkowe, biznesowe, handlowe. Jest mnóstwo atrakcji, kawiarni, restauracji, pubów. Do tego kamienice mają charakter, klimat, historię. Wiele osób docenia wysokość mieszkań starego budownictwa przedwojennego. Teraz gruntownie odnowione kamienice kuszą wyglądem, większość stanowi własność prywatną, mieszkania wyremontowano i przekazano na najem czy sprzedaż. Najbardziej niebezpieczna jest ulica Parkowa na pograniczu Niebudzewa i śródmieścia. To tu notowanych jest najwięcej kradzieży, włamań, pobić. Mieszkańcy maja konflikt z prawem. To może skutecznie zniechęcić do kupna mieszkania w tej okolicy, choć ceny są zdecydowanie najniższe.

Trzeba pamiętać, że mieszkanie to inwestycja na długie lata. Zwłaszcza jeśli zakupimy je na kredyt i chcemy spędzić tu resztę życia. To, gdzie będziemy mieszkać warto więc przemyśleć i nie stawiać wyłącznie kwestii finansowych na pierwszym miejscu a nasze zadowolenie i bezpieczeństwo.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne