Strona głównaAranżacja wnętrzNieśmiertelna drewniana podłoga lub funkcjonalne panele

Nieśmiertelna drewniana podłoga lub funkcjonalne panele

NIEŚMIERTELNA DREWNIANA PODŁOGA LUB FUNKCJONALNE PANELE

Osoby, które urządzają bądź remontują mieszkanie przeważnie dzielą się na dwie grupy: osoby, które preferują ponadczasową podłogę drewnianą i tych, którzy stawiają jednak na funkcjonalność i atrakcyjną cenę paneli podłogowych     . Nie ulega wątpliwości, że zarówno jedna jak i druga grupa lubi klimat, jaki do mieszkania wnosi drewno.

Zanim zdecydujemy, czy naszą podłogę ma wyścielać elegancka drewniana lita deska, bądź jej imitacja w postaci paneli, warto zwrócić uwagę na charakter, jaki nadaje pomieszczeniu drewniana podłoga. Dodatkowo drewno pasuje praktycznie do każdego pomieszczenia i kontrastuje z nim np. ocieplając minimalistyczne projekty. Ponadto odpowiedni kolor podłogi może oszukać nasze oko i sprawić, że na pozór niewielkie wnętrze naszego mieszkania będzie wydawać się większe, bądź  w przypadku dużych wnętrz może nadać pomieszczeniu przytulny charakter. Warto pamiętać, o wyborze dobrych jakościowo paneli firm uznanych producentów: https://decolan.pl/, a, jeśli mieszkamy w Trójmieście i poszukujemy podłogi drewnianej do naszego mieszkania np. w Gdańsku to warto skorzystać z tego linku: https://decolan.pl/podlogi-drewniane,22,pl.html.

Drewno, tak jak powiedzieliśmy sobie wyżej, może ubierać nasze pomieszczenie lub je powiększać, choć okazuje się, że nie są to jedyne jego walory. Stosując drewnianą podłogę nadajemy naszemu wnętrzu przyjazny mikroklimat, niepowodujący alergii. Nasze mieszkanie jest ciepłe i przyjazne w dotyku, a po drewnianej podłodze, możemy chodzić boso. Decydując się na wybór drewnianej podłogi do naszego mieszkania nie musimy być miłośnikami projektów wnętrz klasycznych, rustykalnych czy też skandynawskich, ponieważ drewno świetnie dopasowuje się również do nowoczesnych przestrzeni.

W przypadku wyboru paneli do naszego mieszkania, nie powinniśmy mieć problemu z ich doborem. Współczesne modele, są coraz lepiej dopracowywane i łączą w sobie elementy funkcjonalności paneli oraz wyglądu naturalnego drewna. Coraz popularniejsze stają się panele wodoodporne, które są najczęściej poszukiwanym typem pokryć podłogowych, co wiąże się z łatwością utrzymania ich w czystości, podobnie jak w przypadku płytek podłogowych, a dodatkowo nie musimy się obawiać ich zalania, gdy przez przypadek rozlejmy wodę. Panele podłogowe są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych i w różnych kształtach. Wielu z nas coraz częściej oprócz klasycznej deski, stawia na panele o dużej szerokości, na których dobrze prezentuje się tekstura imitująca usłojenie, sęki oraz pęknięcia drewna. Wielu producentów oferuje panele o wielkości klepek parkietu bądź kwadratowe.

W przypadku desek warstwowych wciąż popularne są szerokie deski, na których bardzo dobrze widoczny jest rysunek słojów czy też sęków, które mogą być układane z modelami wąskimi o nieregularnej długości. Oprócz tego w modzie są podłogi układane w klasyczne, nie mniej nienudne wzory. Ciekawym przykładem może być sposób ułożenia polegający na dopasowywaniu desek lub klepek parkietów po przekątnej.

Bez względu na to, czy jesteśmy zwolennikami litego drewna zapraszającego do wnętrza po przez swój charakter i wnoszony klimat, lub preferujemy tańsze i bardziej funkcjonalne rozwiązania jakie zapewniają panele, pamiętajmy, że drewno prezentuje się dobrze w każdej postaci. Wszystko zależy wyłącznie od naszego gustu i tego na ile się przyłożymy do tego, aby nasza podłoga uzupełniała nasze wnętrze oraz odpowiednio podkreślała jego walory, a nie stanowiła element karykaturalny.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne