Strona głównaBudownictwoListwy oświetleniowe i karniszowe – co warto o nich wiedzieć?  

Listwy oświetleniowe i karniszowe – co warto o nich wiedzieć?  

Listwy oświetleniowe i karniszowe są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem. Śmiało można powiedzieć, że nastała moda na takie rozwiązanie. Oświetlenie potrafi nadać wnętrzu wyjątkowy charakter. W zależności od wykorzystanego światła możemy nadać ciepłej barwy lub nieco wyrazistszych kolorów. Co warto wiedzieć o wykorzystaniu listw LED w mieszkaniu? 

Listwy oświetleniowe

Listwy oświetleniowe orac decor to nowoczesna forma dekoracji wnętrza, która wykorzystuje taśmy LED do tego by utworzyć efektywne oświetlenie w pomieszczeniu. Listwy LED jeszcze kilkanaście lat temu były rzadko spotykane w polskich mieszkaniach. Natomiast obecnie od kilku lat panuje zdecydowana moda na wykorzystanie takich ciekawych efektów świetlnych w celu stworzenia odpowiedniej atmosfery w pomieszczeniu. Listwy LED są znakomitym rozwiązaniem na stworzenie nastrojowego oświetlenia. Warto mieć na uwadze, że listwy mogą być montowane w różnorodny sposób. Dostępne są listwy ścienne, karniszowe, przysufitowe oraz przypodłogowe. W związku z czym efektowne oświetlenie LED może być zamontowane zarówno przy suficie jak i przy podłodze.

Listwy karniszowe

Szczególnie ciekawym typem listwy wyposażonej w oświetlenie LED są listwy karniszowe. Listwy tego typu maskują karnisz co wygląda bardzo estetycznie. Dodatkowo efekt wzmacniają elementy sztukaterii (listwy oświetleniowe sztukateria) oraz podświetlenie LED. Co ciekawe, listwy karniszowe wyposażone w oświetlenie LED nie są jeszcze tak bardzo popularne jak typowe listwy oświetleniowe umieszczone w listwach przysufitowych dlatego uchodzą za dosyć oryginalne a nawet luksusowe rozwiązanie. Listwy tego typu oferuje między innymi sklep mieszkanie jak marzenie, który można znaleźć pod frazą listwy oświetleniowe szczecin lub listy karniszowe szczecin

Podsumowując, dzięki zastosowaniu podświetlenia LED listwy sufitowe, przypodłogowe oraz karniszowe przeżywają renesans. Rozwiązania tego typu przykuwają wzrok i nadają wnętrzu unikalnego charakteru.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne