Wynajęcie mieszkania to zawsze ryzyko. Nie wiadomo jak się będzie zachowywać najemca po podpisaniu umowy. Zdarza się, że niewiele z postanowień zawartych w umowie jest respektowanych. Samowola to najłagodniejsze słowo, jakim da sie opisać sytuację, w której druga strona umowy nie dotrzymuje jej postanowień.

Jest jedno eleganckie rozwiązanie, na które decyduje się niestety jeszcze niewielu właścicieli mieszkań na wynajem. Owym sposobem na zabezpieczenie własnej pozycji w układzie jest najem okazjonalny. Daje on właścicielowi komfort psychiczny.

Problemy z lokatorami to jedna z częściej podawanych niedogodności z jakimi borykają się właściciele substancji mieszkaniowej przeznaczonej na wynajem. Niestety jak już zostało nadmienione, niewielki odsetek posiadaczy mieszkań decyduje się na zawarcie w umowie postanowień regulujących tę formę najmu.

Chcąc uzyskać ochronę z tytułu najmu okazjonalnego w umowie, należy odnieść się do trzech opcjonalnych oświadczeń:

a) oświadczenie sporządzone w formie aktu notarialnego i dostarczone przez najemcę, a dotyczące poddaniu się egzekucji oraz opróżnienia zajmowanego lokalu.

b) w odrębnym oświadczeniu najemca wskazuje lokal, do którego będzie mógł sie przenieść w przypadku egzekucji obowiązku opróżnienia lokalu.

c) jeśli najemca nie ma praw do wskazanego lokalu, musi przedstawić oświadczenie właściciela lokalu o możliwości użytkowania go w przypadku egzekucji obowiązku opróżnienia lokalu użytkowanego na mocy umowy najmu okazjonalnego.

Odsetek dotychczas zrealizowanych umów w formie najmu okazjonalnego to przedział między 2 do 5%.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.