Strona głównaMieszkaniaNowa forma relacji przy wynajmie mieszkań

Nowa forma relacji przy wynajmie mieszkań

Wynajęcie mieszkania to zawsze ryzyko. Nie wiadomo jak się będzie zachowywać najemca po podpisaniu umowy. Zdarza się, że niewiele z postanowień zawartych w umowie jest respektowanych. Samowola to najłagodniejsze słowo, jakim da sie opisać sytuację, w której druga strona umowy nie dotrzymuje jej postanowień.

Jest jedno eleganckie rozwiązanie, na które decyduje się niestety jeszcze niewielu właścicieli mieszkań na wynajem. Owym sposobem na zabezpieczenie własnej pozycji w układzie jest najem okazjonalny. Daje on właścicielowi komfort psychiczny.

Problemy z lokatorami to jedna z częściej podawanych niedogodności z jakimi borykają się właściciele substancji mieszkaniowej przeznaczonej na wynajem. Niestety jak już zostało nadmienione, niewielki odsetek posiadaczy mieszkań decyduje się na zawarcie w umowie postanowień regulujących tę formę najmu.

Chcąc uzyskać ochronę z tytułu najmu okazjonalnego w umowie, należy odnieść się do trzech opcjonalnych oświadczeń:

a) oświadczenie sporządzone w formie aktu notarialnego i dostarczone przez najemcę, a dotyczące poddaniu się egzekucji oraz opróżnienia zajmowanego lokalu.

b) w odrębnym oświadczeniu najemca wskazuje lokal, do którego będzie mógł sie przenieść w przypadku egzekucji obowiązku opróżnienia lokalu.

c) jeśli najemca nie ma praw do wskazanego lokalu, musi przedstawić oświadczenie właściciela lokalu o możliwości użytkowania go w przypadku egzekucji obowiązku opróżnienia lokalu użytkowanego na mocy umowy najmu okazjonalnego.

Odsetek dotychczas zrealizowanych umów w formie najmu okazjonalnego to przedział między 2 do 5%.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne