Strona głównaBudownictwoCyklinowanie parkietów i podłóg

Cyklinowanie parkietów i podłóg

Cyklinowanie pomaga odnowić zużytą drewnianą podłogę i znacząco poprawić jej wygląd. Renowacja jest doskonałym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy przy remoncie i często pozwala zachować oryginalne i wiekowe podłogi. Jest jednak jeden warunek aby można było rozpocząć prace nad zniszczoną podłogą – musi mieć ona kilka warstw. 

Na czym polega cyklinowanie parkietów i podłóg?

Cyklinowanie polega na zeszlifowaniu zużytej warstwy parkietu czy podłogi przy pomocy specjalistycznego urządzenia, zwanego cykliniarką. Do szlifowania używa się papieru ściernego o różnej grubości. Zabieg musi zostać powtórzony kilka razy, aby na podłodze nie było widać żadnych nierówności lub rys. Cyklinowanie powinno się wykonywać średnio co 10 lat. Zazwyczaj możemy wykonać taki zabieg 5 razy. Później podłoga lub parkiet są zbyt cienkie, aby można było je cyklinować. Do tego czasu możemy jednak z powodzeniem odnawiać nasze drewniane podłogi. Szlifowane mogą być podłogi drewniane, olejowane i lakierowane.

Cyklinowanie Gdynia, parkietów i podłóg można również wykonywać metodą bezpyłową. Jest to metoda trochę droższa, ale nie o wiele bardziej atrakcyjna dla klienta. Po cyklinowaniu nie trzeba sprzątać całego mieszkania z pyłu. Jest on wciągany przez cykliniarkę podczas pracy. Cyklinowanie bezpyłowe można z powodzeniem wykonywać w remontowanym mieszkaniu, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu.

Cyklinowanie parkietów i podłóg powinno być wykonywane przez fachowca. Nie jest to zabieg, który powinniśmy wykonywać samodzielnie, mimo tego, że wydaje się to bardzo proste. Fachowe cyklinowanie to pewność, że na podłodze nie będzie widać żadnych rys, wgłębień czy nierówności. Przy każdym etapie pracy, powinno dobrać się odpowiednią ziarnistość papieru ściernego.

Jeśli podłoga została już zeszlifowana, należy ją odpowiednio zaimpregnować. Zazwyczaj drewniane podłogi są lakierowane lub olejowane. Pierwsza metoda impregnacji jest bardzo popularna ze względu na cenę. Druga, nieco droższa, pozwala zachować naturalny kolor drewna.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne